Sugár Viktória 34 éves
Bemutatkozó
Tervező építészmérnökként végeztem, doktori disszertációm 2020 januárjában védtem meg az Osaka Egyetemen
Már egyetemi éveim alatt is különösen érdekelt az építészettörténet, ezen belül is a 19. század, melynek kiemelkedő szeletét láthatjuk Budapesten közlekedve.
2011 óta oktatója, kutatója vagyok a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karnak. Kutatásaim itt is az építészettörténet és az épületrehabilitáció témakörében folytatom.
Résztvevője és szervezője vagyok az Osaka Egyetemmel folytatott közös projektnek, melynek témája: Budapest belvárosi épületeinek térelmélete és térhasználatának vizsgálata.
A múlt építészeti értékeinek bemutatására számos kiállítás művészeti tervezésében és megvalósításában vettem részt. (Nemzeti Múzeum - Ybl Miklós bicentenáriumi dokumentációs és makettkiállítás, az Ybl Miklós szakrális épületeit bemutató kiállítás a Szent István Bazilika lovagtermében, az Osaka Egyetem kutatási anyagainak bemutatása).
A kutatás címe: A magyar bérházállomány építészeti nyelve - fogalmi és formai vizsgálódások
E kutatás célja a magyar bérházállomány építészettörténeti értékelésének megkönnyítése és az esetleges felújítás szakmai támogatása. Felölel építészetelméleti, fogalmi és terminológiai szintet, valamint alaktani és térformálási kérdéseket is vizsgál.
A XIX-XX. századi bérházak állománya hatalmas emlékanyagot foglal magába, mely a magyar történelem egy fényes és prosperáló időszakának lenyomataként építészeti és történelmi értéket képvisel. A legtöbbjük nem áll műemléki védettség alatt, és mivel a bérházak értékeit a közvélemény általában nem ismeri, nem becsüli, sok épület esik áldozatul a szakszerűtlen beavatkozásoknak. Az egyre szükségesebb rehabilitáció kihívásaira szakszerű, szakmailag kiérlelt válaszokra van szükség, melynek értékvédelmi fejezetéhez szolgáltathat adatokat a jelen kutatási téma.
Iskolák
Jelenlegi munkahely
Lakcím
Levelezési cím
1076 Budapest, Garay tér 11. 2/16.Budapest megye, Magyarország
Hírek, események
-
2021. 04. 25.építőművészetBérházakkal kapcsolatos előadás az Első Országos Interdiszciplináris Éghajlatváltozási Tudományos Konferencián
-
Bérházak felépítése és szerkezete - mintakönyvek és levéltári rajzok feldolgozása az oktatásban
2020. 12. 20.építőművészetBérházak felépítése és szerkezete - mintakönyvek és levéltári rajzok feldolgozása az oktatásban -
Mintakönyvek és ornamentika - a bérházak homlokzatai
2020. 08. 14.építőművészetAz Ybl Miklós Építéstudományi Kar Könyvtár Archív szekciójának anyagai -
Bérházak az építészoktatásban
2020. 04. 20.építőművészetBérházak az építészoktatásban - nem csak építészettörténet -
Pesti bérházak és jövőképük - előadás a japán Osaka Egyetemen
2020. 01. 15.építőművészetPesti bérházak és jövőképük címmel tartottam előadást a japán Osaka Egyetemen építész- és doktorandusz hallgatóknak -
Bérházak-túra
2020. 01. 12.építőművészetBelváros séta a bérházak világának megismerésére -
Folytatódik a bérházak fotódokumentációja
2019. 09. 25.építőművészetBelső-Terézvárosi bérházak fotódokumentációja -
Fotódokumentáció a belvárosi épületállományról
2019. 01. 31.építőművészetFotódokumentáció a belvárosi épületállományról -
Megalakult az építészet-építőművészet csoport
2018. 11. 22.építőművészetMegalakult az építészet-építőművészet csoport