Kis Hajni
film- és fotóművészet
Bemutatkozó

Kis Hajni (1990) filmrendező, forgatókönyvíró. A Színház - és Filmművészeti Egyetemen 2018-ban szerzett diplomát. Másodéves munkája egy fikciós kisjátékfilm volt ‘Szép Alak’ címen, melyet Academy Awards több ezer filmből kiválasztva, Diák Oscar-díjra jelölt 2016-ban, így 25 év után Magyarország újra a jelöltek közé kerülhetett. A film azóta számtalan díjat nyert és több mint száz fesztiválra kapott meghívást szerte a világban. 2018-ban 'Last Call' c. diplomafilmjének nemzetközi premierjére a rangos Szarajevó Filmfesztiválon került sor, ahonnan a legjobb filmnek járó díjat hozhatta el a mezőnyében. Itthon elnyerte a magyar Filmkritikusok díjátadóján a SIMÓ-díjat, valamint a Friss Hús Nemzetközi Rövidfilmfesztiválon a Legjobb Magyar Élőszereplős – Kisjátékfilm díját. A filmet azóta az ARTE és az HBO is a műsorára tűzte.

2020 őszén fejezte be a Nemzeti Filmintézet – Inkubátor program keretén belül az első nagyjatékfilmjét ‘Külön Falka’ címen, mely a Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztiválon – “Works in Progress” versenyen belül fődíjat kapott. A világpremierje 2021-ben a Karlovy Vary-i Nemzetközi Filmfesztivál - East of the West szekciójában volt megtartva, ezután ősszel került a hazai mozikba. A Külön Falka legjobb első rendezés és a legjobb forgatókönyv díjai mellett, az év legjobb magyar fikciós filmnek járó díjat is átvehette a Magyar Mozgókép Filmfesztiválon. Hajni 2020-ban eddigi teljesítményéért Junior Príma-díjat vehetett át. 

Az MMA hároméves ösztöndíjprogramjában az idősgondozásra koncentrál, amelynek célja, hogy közelebb hozza az idősgondozás nehézségeit és szépségeit, érintve a népesség elöregedésének jelenségét hazánkban és Európában. Új filmterve, 'Ich bin Marika' munkacímen is erre a témára fókuszál.


 

Iskolák
Ez az adat nem- vagy csak regisztrált felhasználók számára nyilvános.
Jelenlegi munkahely
Ez az adat nem- vagy csak regisztrált felhasználók számára nyilvános.
Lakcím
Ez az adat nem- vagy csak regisztrált felhasználók számára nyilvános.
Levelezési cím
Ez az adat nem- vagy csak regisztrált felhasználók számára nyilvános.
Portfóliók (1)
Hírek, események
  • Kis Hajni az "Art is business" eseményén prezentált

    2023. 09. 25.
    film- és fotóművészet
    Izrael vállalati és művészeti együttműködései - Kis Hajni művészeti pitchet tartott
  • A Külön Falka már a Netflixen is látható

    2023. 09. 24.
    film- és fotóművészet
    A Külön Falka az HBO-Max után már a Netflixen is elérhető
  • Kis Hajni filmterve Jeruzsálemben debütált

    2023. 08. 09.
    film- és fotóművészet
    Kis Hajni a Jerusalem Sam Spiegel Film Lab-ben, az időskori gondozásról szóló Ich bin Marika című filmtervét prezentálta nagy plénum előtt
  • A Külön falka nyerte a Magyar Egyetemi Filmdíjat

    2023. 07. 11.
    film- és fotóművészet
    Kis Hajni szoros versenyben egy szavazattal előzte meg Fliegauf Bencét és Nagy Dénest. A hallgatók szerint motiváló lehet a fiatal filmes generáció számára a Külön falka.
  • Újabb nemzetközi elismerés a Külön Falkának

    2023. 03. 29.
    film- és fotóművészet
    Díjat nyert Kis Hajni és a Külön Falka c. nagyjátékfilmje
  • Kis Hajni a Berlinale Talents programjában - beszámoló

    2023. 03. 29.
    film- és fotóművészet
    21. alkalommal rendezték meg a Berlini Filmfesztivál tehetséggondozó programját
  • Jeruzsálemben fejleszti filmtervét Kis Hajni

    2022. 12. 12.
    film- és fotóművészet
    Kis Hajnit beválogatták a Jerusalem Sam Spiegel Film Lab-be, ahol az időskori gondozásról szóló Ich bin Marika című filmtervét fejlesztheti.
  • Az Art Mozi Egyesület szerint a Külön falka 2021 legjobb magyar filmje

    2022. 12. 08.
    film- és fotóművészet
    Kis Hajni első nagyjátékfilmje, a Külön falka nyerte idén a hazai művészmozikat és artfilm-forgalmazókat képviselő Art Mozi Egyesület filmdíját.