Művészettel közel 40 éve foglalkozom. Az indulást a közvetlen alkotómunka jelentette, később a rajzolás, majd a szobrászat és festészet. Ezen keresztül jutottam el a belsőépítészeti és az építészeti tervezésig. A gyakorlati munka mellett egyre több közösségi és elméleti munkát végeztem. Könyvek, kiadványok, honlapok, kiállítások rendezése során jutottam el az elméleti kutatómunkához.
Ma az alkotói munkámra hatással vannak elméleti kutatásaim, a kutató munkámat pedig nagyban segíti a gyakorlati tapasztalatom. Fontos számomra, hogy az egyes művészeti területeket ne különállóan, hanem összefüggéseikben szemléljem.
Az általam életre hívott rendezvények, kiállítások valamint a kutatómunkám célja a jelen folyamatainak megértése, azok hasznosítási lehetőségeinek feltárása, elemzése, illetve az eredmények gyakorlati alkalmazása.
Az MMA Művészeti Ösztöndíj Program pályázatom munkatervében felvázolt kutatás elsődleges célja, hogy jól áttekinthető és tényekkel alátámasztott képet alakítsak ki a magyar iparművészet jelenlegi állapotáról olyan módon, hogy azt ne csak önmagában vizsgáljam, hanem a társművészeti területekkel – a népművészettel, az építészettel, a képzőművészettel és a designnal – való kapcsolódási pontjait, és az együttműködés formáit is feltárjam, vagyis témámat egy szélesebb összefüggésrendszerbe beágyazva szemléljem.
A tematika kiterjed az iparművész munkájának, a készítés folyamatának és technikáinak, valamint a kész alkotások értékesítési csatornáinak és megoldásainak vizsgálatára. Fontos része a tanulás és tanítás módszereinek, az alap-, közép- és felsőfokú művészeti oktatás helyzetének feltérképezése, illetve a szakmai háttér, a szervezetek és a megjelenési média felületek bemutatása is
Korábbi művészeti ösztöndíj
2003,
Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj
Korábbi művészeti ösztöndíj
1994,
Kozma Lajos iparművészeti ösztöndíj