Mayer Éva Szentélyek kint és bent önálló kiállítása
Kedves Művészet-barátok!
Szeretettel meghívjuk Önt MAYER ÉVA „SZENTÉLYEK KINT ÉS BENT” című önálló kiállítására.
MEGNYITJA: POPOVICH VIKTÓRIA MŰVÉSZETTÖRTÉNÉSZ, a LUDWIG MÚZEUM KURÁTORA
HELYSZÍN: K.A.S. GALÉRIA, 1114 BUDAPEST, BARTÓK BÉLA ÚT 9.
Mayer Éva (1983) Pozsonyban született, Somorján és Budapesten él és alkot. Tanulmányait 2008-ban fejezte be a Magyar Képzőművészeti Egyetem képgrafika és vizuális nevelőtanár szakán. 2018-ban doktori fokozatot szerzett a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájában. 2013-ban szakmai munkája elismeréseként Munkácsy-díjjal tüntették ki. Külföldi tanulmányúton volt 2007-ben Corkban (Írország), 2015-ben pedig a prágai Akademie výtvarných umění-n végez szakmai kutatómunkát. Kiállításai révén rendszeresen szerepel különböző szlovákiai, magyarországi és külföldi fórumokon. Emellett kultúraszervezőként is tevékenykedik, és több kurátori projekt is kötődik nevéhez. 2011 óta működtetett DUNARTCOM Somorjai Nemzetközi Művésztelep ötletgazdája és főszervezője. 2014 óta egyetemeken oktat, jelenleg a Budapesti Metropolitan Egyetem média dizájn tanszék főiskolai docense. Munkáiban évek óta foglalkozik az aktuális társadalmi-, szociális, szociológiai problémákkal, melyek szorosan összeköthetőek a személyes életében megtapasztalt élményekkel, kérdésekkel. Gyakran tabu témákat feszeget, mint a betegség, társadalmi-kisebbségi konfliktusok, az előítéletesség problematikája, a migráció vagy az elmúlás, a gyászfeldolgozás, illetve a hittel és vallással kapcsolatos kérdéskörök gondolatisága. Az egyén és a társadalom viszonya, a közép- európai identitás mibenléte foglakoztatja. A személyességen túl azon van, hogy általánosabb érvényűvé formálja a mondanivalót a kollektív tudat bevonásával. Foglalkoztatja a grafika „térgrafikává” való alakítása, grafika-installációi gyakran helyspecifikusak és meghatározó szerves részét képezik a térnek. Gyakran tervezi őket szakrális terekbe, ahol szokatlan párosításként egymást jól kiegészítve működik a köznapiság és a szakralitás. Az installációk mellé gyakran hangot és mozgóképet is párosít. Az utóbbi tizenöt évben több, mint kétszázötven csoportos hazai és nemzetközi kiállításon szerepelt. Műveit kiállították már az Amerikai Egyesült Államokban, Szlovéniában, Macedóniában, Ausztriában, Japánban, Írországban, Olaszországban, Németországban és Romániában is. Részt vett több külföldi művésztelepen és rezidens programon alkotóként: USA-ban, Hollandiában, Szlovéniában, Macedóniában, Romániában, Szlovákiában és Magyarországon.
Mayer Éva „SZENTÉLYEK KINT ÉS BENT” című önálló kiállításának témájaként a hit, a remény, a várakozás, az elfogadás és az elengedés kérdésköreit, az anyaságot, az anyasághoz vezető út bejárását, ugyanakkor a meddőséget és az ezzel járó traumatizált helyzetet dolgozza fel korábbi grafikai sorozatainak folytatásával és bővítésével.
Az általa kidolgozott, akvarell és fény technikával létrehozott kísérleti grafikai nyomatainál központi szerepet játszanának az identitásproblémák, a személyes traumák és társadalmi szinten tabunak számító kérdések megfogalmazásai. E témák szimbolikus kifejezéséhez az európai kultúrkörre is jellemző archetípusokat használja fel, mint a ház, templom, kórház, gyertya, kút, növények motívumai. Vizuális rendszerének alapformája ezúttal a polcszerű-motívumok, melyek egyértelmű utalások és kérdéskörök a rend és rendetlenség, a pusztulás és tisztulás, a dolgok helyre rakásának és megértésének boncolgatására.
A KIÁLLÍTÁS MEGTEKINTHETŐ 2022.12.28. – 2023.01.13. KÖZÖTT, EGYEZTETÉS SZERINT SZERDÁN, CSÜTÖRTÖKÖN ÉS PÉNTEKEN 16-18 ÓRA KÖZÖTT.
Mobil: 06209 868601, kasgaleria@gmail.com,
-
2026. 01. 01.művészetelméletIdén már hatodik alkalommal hirdeti meg művészeti alkotómunkát támogató ösztöndíjpályázatát a Magyar Művészeti Akadémia.
-
Piros Orr szakmai nap
2023. 10. 14.zeneművészetA Piros Orr Bohócdoktorok első szakmai konferenciája -
A tánc és gesztusa - Tánc, mint nonverbális nyelv & Mihail Chekhov Acting Technique®
2023. 04. 28., 12:00:00 — 2023. 04. 29., 18:30:00színházművészetA kurzus a mozdulatok kifejezőerejével, kivitelezésük technikai hátterével foglalkozik a táncművészet formanyelvén keresztül valamint a Mihail Csehov technika gyakorlatain keresztül annak atmoszféra, gesztus és karakterformáló lehetőségeivel. -
A portréfestő Gerzson - kiállítás a Kőrösi Galáriában
2023. 04. 18., 18:00:00 — 2023. 05. 10., 18:00:00művészetelméletA magyar piktúra történetében egyedülálló az a portrégyűjtemény, amelyet2023. április 18-tól láthatnak az érdeklődők a Kőrösi Galériában. Gerzson Pál műveit azt absztrakt formavilág jellemzi, mégis visszatért a figurális ábrázoláshoz, és közel száz portrét készített barátairól. -
COLLAB - Az ARTÉR és a MET fotóművészeinek kiállítása
2023. 04. 14., 18:00:00 — 2023. 05. 13., 18:00:00film- és fotóművészetA Budapest FotóFesztivál keretében megrendezett COLLAB című kiállítás két alkotócsoport, az Artér Művészeti Egyesület és az Elektrogáfiai Társaság fotóművészeit szólította meg a közös bemutatóra a Magdolna Udvar Művészeti Galériában.