Tanulmány Kaffka Margit és Szabó Magda regényeiről
Ösztöndíjasunk, Kosztrabszky Réka a Partitúra folyóirat 2021/2 számában közölt tanulmányt Az én-elbeszélés sajátosságai Kaffka Margit és Szabó Magda regényeiben címmel.
Kaffka Margit és Szabó Magda írásművészetének párhuzamaira az elmúlt évtizedek során többen felhívták a figyelmet, azonban műveik narratív technikáinak összevetéséről még nem születtek tanulmányok. Az ilyen irányú vizsgálódások elindítására szolgáló dolgozatomban Kaffka Margit Színek és évek, valamint Szabó Magda Az őz című regényeit hasonlítottam össze. Azért esett a választásom erre a két műre, mert bár alapvetően más stílusban íródtak, mégis mindkettő olyan, egy-egy női főhős élettörténetére fókuszáló homodiegetikus elbeszélés, melyekben a narrátor és a főhős alakja egyeesik. Az írásban az előbb említett vonásokra koncentrálva mutattam be az én-elbeszélők tudati ábrázolásában megnyilvánuló narratív párhuzamokat és eltéréseket.
A tanulmány szövege itt teljes egészében elolvasható.
-
2026. 01. 01.művészetelméletIdén már hatodik alkalommal hirdeti meg művészeti alkotómunkát támogató ösztöndíjpályázatát a Magyar Művészeti Akadémia.
-
Piros Orr szakmai nap
2023. 10. 14.zeneművészetA Piros Orr Bohócdoktorok első szakmai konferenciája -
V. New Millennium Nemzetközi Kamarazenei Fesztivál és Akadémia
2023. 08. 31., 00:00:00 — 2023. 09. 05., 23:59:00zeneművészetÖtödik alkalommal rendezik meg a New Millennium Nemzetközi Akadémiát Budapesten 2023. augusztus 31-e és szeptember 5-e között. -
Fast Forward Program alkotótábor fiatal filmeseknek
2023. 08. 07., 15:40:00 — 2023. 08. 16., 15:40:00film- és fotóművészetFFP alkotótábor fiatal filmeseknek - A Nemzeti Filmintézet idén nyáron Terényben szervezi meg Fast Forward Programjának alkotótáborát. A dokumentumfilmes csoport mentora Zurbó Dorottya filmrendező. -
"Cantare, suonare" Régi Zene Akadémia
2023. 07. 10., 17:00:00 — 2023. 07. 16., 22:00:00zeneművészetBarokk fuvola kurzus