Egy gyors hasznosulás a Kunkovács-archívum feldolgozásának sziszifuszi munkája során
Befejeződött az idén megjelenő, árasztásos zöldségkertészetekről szóló könyv tördelése
Az archívum egyik fontos, és eddig alig publikált része az a mintegy 1500-1600 fotó, ami a Kecskemét és Nagykőrös határában működött, természet közeli gazdálkodást végző zöldségkertészetek életét, módszereit, eszközeit, illetve nem kevésnek a romjait, megszűnésük folyamatát mutatja be. Sok évtizeden át több száz kiváló kertészetéről volt nevezetes a „hírös városban” a Vacsihegy és a Budaihegy. Ma ezek a földrajzi nevek jókora lakótelepeket jelölnek.
Kunkovács László fekete-fehér felvételei 1981 és 1991 között készültek. Akkor még dokumentálni tudta a kérges kezű magyar parasztok magas színvonalú zöldségkertészeti tevékenységét, piacozási szokásait. A kecskeméti és nagykőrösi zöldségkertészek módszerei sokban hasonlítottak a bolgárkertészekéhez. Fölfedezhetünk több mindent a német kertészek módszereiből, és szép számmal voltak saját fejlesztéseik, tájfajtáik, jó gyakorlataik. Kiváló ízű termelvényeik a két város konzervgyárain keresztül más földrészekre is eljutottak.
A kötet szerkesztése során, többszöri válogatás után, közel 130 fekete-fehér kép mutatja be agrártörténetünknek e sajátos fejezetét. A nyolcvanadik évét taposó szerző tizedik kötete mind terjedelmében, formátumában, mind összhatásában rokonságot mutat a legelső, és immár három kiadást megért könyvével, az Ősépítményekkel.