Győri könyvszalon: Beszélgetés Király Farkassal és Zsille Gáborral
Zsille Gábor, a Magyar Napló Kiadó szerkesztője Király Farkast és Kulin Borbálát kérdezte a költészetről, legutóbbi kötetük kapcsán.
"Kulin Borbála költő, irodalomtörténész, a Vörös Postakocsi főszerkesztője. Mint megtudhattuk, már régóta a „frontvonalon harcol” irodalmi körökben, mégis első kötetes. A speciális helyzet oka, hogy számára kimaradt az úgynevezett pályakezdés. Az egyetemi évek alatt nem írt, akkor az irodalomtörténész énje bontakozott ki. Később pedig már szigorúan válogatott írásaiból. Olyan kötetet szeretett volna, amely valóban megállja a helyét. A bő tíz évet átölelő verseskönyv „tétre menő, őszinte írás” – Zsille Gábor olvasatában. Bátor líra, amely ugyanakkor igyekszik megfelelni a kihívásnak, hogy megőrizze a megfelelő határt a személyességben
Saját hangjának kiérlelődését a Kürti Lászlóval folytatott műhelymunka segítette. Meghatározó létélménye a haza iránti fájdalom – a nosztalgia szó görög eredetije, amit akkor tapasztalt meg, amikor családjával két évet töltöttek Amerikában biológus férje ösztöndíja révén. Lélekmozgató volt számára a hazatérés bizonytalansága – először nem tudták, meddig tart a külföldi munka.
Komfortzónán kívül intenzívebb az élet, több a történés – fogalmazta meg Kulin Borbála. Ez a gondolat át is vezet Király Farkas új kötetéhez, amely címében hordozza a végesség elleni küzdelmet. Ennek egyik legerősebb emberi megnyilvánulása a szerelem."
A gyoriszalon.hu beszámolója (https://www.gyoriszalon.hu/news/17171/102/A-XXI.-sz%C3%A1zad-k%C3%B6lt%C5%91i)