Ösztöndíjas projektjeim 3. – Füzetek rendszere
Hímzésmotívumok által inspirált grafikai felületek
Az "irodai termék" elképzelésem testesítik meg legsikeresebben azt, amit elképzeltem a projekt céljaként: hétköznapi helyzetekbe átemelni a hímzésmotívumokból inspirálódott grafikákat, és interaktív felhasználást előkészíteni. Ezért terveztem egy vázlatfüzet és egy jegyzetfüzet designt.
A “Notes.”-nak keresztelt füzetet inkább jegyzetelésre szántam, amit kiegészíthet a színezés, a hímzésmotívumokból képzett grafikai felületekkel való foglalkozás, firkálás. Ehhez a füzethez egy olyan helyzetet képzeltem el, ahol nem művészi pályán mozgó felhasználó is átcsúszik kreatív/rajzos tevékenységbe – például egy egyetemi jegyzetelés közben, várakozás közben stb.
A “Sketch.” címmel megtervezett füzethez extrémebb papírokat választottam, kevesebb vonalas oldalt tartalmaznak, ezeket kreatív felhasználásra szántam. Az üres és ponthálóval ellátott lapokat gazdagítják színezhető, rajzolható, kiegészítendő foglalkoztató oldalak. Ilyen részlet például, a fekete lapok jelenléte: ez karakteres látványt jelent, és megkülönböztetné a füzetet a többi piacon kapható füzettől, de igényli a speciális tollak, erőteljes színű színes ceruzák használatát.
A füzetek kétnyelvűek, ezért lehet akár szuvenír tárgyként is tekinteni rájuk. 10-féle füzetborító design készült el, A5-ös méretben, 5-féle “Notes.” borítóval és 5-féle “Sketch.”-felirattal, változó motívumokkal ellátva és változó belső tartalommal feltöltve.
A borítókat, és a sötét alapszínű belső oldalakat is fehér direktszín nyomtatással készítettem el.