Esemény

2023-03-27 18:00:00

Budapest, Lengyel Intezet

SZAKMAI BESZÉLGETÉS A NEMZETKÖZI SZÍNHÁZI SZFÉRA EGYÜTTMŰKÖDÉSI LEHETŐSÉGEIRŐL

SZAKMAI BESZÉLGETÉS A NEMZETKÖZI SZÍNHÁZI SZFÉRA EGYÜTTMŰKÖDÉSI LEHETŐSÉGEIRŐL

Budapestre érkezik a Song of the Goat Theater, hogy egy háromnapos fizikai színházi workshop keretében invitálja a hazai színészeket egyedi színésztréning-módszerük megismerésére. A workshopot követően március 27-én 18 órától szakmai kerekasztal-beszélgetést rendez a szervező Sarolta Kulturális és Közéleti Tér Grzegorz Bral lengyel rendezővel, valamint a meghívott magyar vendégekkel: Nánay Fanni művészeti menedzserrel, fordítóval, a PLACCC Fesztivál főszervezőjével; Szabó Györggyel, a Trafó menedzser-igazgatójával és Bérczes László Jászai Mari-díjas rendezővel, dramaturggal, az Ördögkatlan Fesztivál társigazgatójával. A beszélgetés házigazdája és moderátora Levko Esztella színésznő, a Sarolta Kulturális és Közéleti Tér igazgatója és társtulajdonosa. A kerekasztal-beszélgetés fókuszában a nemzetközi, kiemelten a lengyel-magyar színházi és kulturális szféra együttműködési lehetőségei és formái állnak. A programnak a budapesti Lengyel Intézet ad otthont, amely egyúttal támogatója is a workshopnak.

 workshopot követően március 27-én 18 órától szakmai kerekasztal-beszélgetést rendez a szervező Sarolta Kulturális és Közéleti Tér Grzegorz Brallengyel rendezővel, valamint a meghívott magyar vendégekkel: Nánay Fanniművészeti menedzserrel, fordítóval, a PLACCC Fesztivál főszervezőjével; Szabó Györggyel, a Trafó menedzser-igazgatójával és Bérczes László Jászai Mari-díjas rendezővel, dramaturggal, az Ördögkatlan Fesztivál társigazgatójával. A beszélgetés házigazdája és moderátora Levko Esztella színésznő, a Sarolta Kulturális és Közéleti Tér igazgatója és társtulajdonosa. A programnak a budapesti Lengyel Intézet ad otthont, amely egyúttal támogatója is a workshopnak.

A kerekasztal-beszélgetés fókuszában a nemzetközi, kiemelten a lengyel-magyar színházi és kulturális szféra együttműködési lehetőségei és formái állnak. Milyen stratégia mentén jöhetnek létre nagyobb számban nemzetközi együttműködések? A két ország kultúrpolitikájában hogyan jelenik meg a kulturális finanszírozás kérdése? Milyen állami támogatottsága van a nemzetközi együttműködéseknek? Milyen társadalmi, politikai aktualitások, témák mentén érdemes nemzetközi projekteket létrehozni? Milyen formákban valósulhat meg az együttműködés – workshopok, képzések, fesztiválok stb.? A hazai kulturális támogatási helyzetre reagálva, lehet-e a fejlődés útja a nemzetközi koprodukciók, csereprogramok, képzések szervezése? Milyen fontossággal bír napjainkban az európai kulturális színtéren való pozíció megerősítése? A lengyel színházi közeg mennyire követi a magyar kollégák munkásságát? Hogy látják, mennyire van jelen a nemzetközi színtéren a magyar szakma? 

programsorozat szervezője a Sarolta Kulturális és Közéleti Tér, melynek célja, hogy két különböző világban – a művészetben és a politikában/gazdaságban – alkotó embereknek nyújtson találkozási pontot, programokat, közösséget. Egyedülálló módon kíván lehetőséget teremteni a különböző művészeti ágakat képviselő alkotók, valamint a művészeten kívüli területekről érkező szakemberek találkozásához; teret biztosít olyan kapcsolódásoknak amelyek a mindennapokban amúgy talán sosem történnének meg, holott érezhetően nagy az igény arra, hogy az eltérő világok megismerjék egymást. A Sarolta Kulturális és Közéleti Tér kiemelten fontosnak tartja a művészeti nevelést, valamint a magyar művészeti élet nemzetközi kapcsolatainak erősítését. Első nemzetközi projektje a budapesti Lengyel Intézettel megvalósuló szakmai workshop, melynek vendége a Song of the Goat lengyel színház.