Szeretek beszélni rólad
Az ösztöndíj következő időszakában Sókirályság című verseskötetem Szeretek beszélni rólad című, az együttélés, az intimitás, a férfi-nő kapcsolatában megjelenő konfliktus témájával foglalkozó versek írásával/szerkesztésével foglalkoztam.
A Sókirályság című, idén ősszel a Scolar Kiadó gondozásában megjelenő verseskötetem második, Szeretek beszélni rólad című ciklusa az együttélés problematikájával, a szerelem természetével foglalkozik. Ahogy a külső hatás a környezet alakulásában szerepet játszik, úgy az emberi kapcsolatok természetében szintén nem elhanyagolható a külső erők következtében kialakuló változás - ennek megértése köré szerveződik a ciklus egy-egy verse. Két ember közös létezése az intimitáson túl a konfliktusok gyakoriságát eredményezi, ez a probléma nagyon érdekelt, a versek keletkezéstörténete a megértés szándékáig vezethető vissza. Igyekeztem elkerülni az érzelmes hozzáállást, jól egyensúlyozni érzelem és objektivitás között, megtalálni a témákhoz a megfelelő mértéket, hangot, hozzáállást. A ciklusban nagyon tárgyias, leíró jellegű versek is szerepelnek, míg az alanyiság is megjelenik egy-egy szövegben, például a házasságról szóló versekben. Az első, Kíngimnasztika című ciklusban tárgyalt erőszak és kiszolgáltatottság ebben a ciklusban megint visszaköszön, annyi a változás, hogy a tér szűköl, itt a tér két ember, férfi és nő együttélése, együttélés alkotta tere. A versekben foglalkoztatott a tér jelentősége, ezzel sokat játszottam.
A ciklus versei a Vigilia, Népszava, 168 Óra, Hévíz lapokban jelentek meg. Egy-egy korábban közölt (Bárka), majd a Szép versek című antológiában szerepelt versem átdolgoztam és betettem a ciklusba.