V. „Tüzet viszek, lángot viszek” Népdaléneklési Verseny
Zsűrizés és népi ének kurzus tartása Baján
A Duna Népzene-Néptánc Tanoda szervezésében 2026. április 21-én valósult meg az V. „Tüzet viszek, lángot viszek” Népdaléneklési Verseny városi/járási fordulója, majd május 8-án az országos/Kárpát-medencei döntő. Mindkét fordulóban zsűritag voltam Berki Lilla, Juhász Gábor, valamint Szabó Annamária zsűrielnök mellett.
A versenyt követő napokban (május 9-10.) népi ének kurzust és mesterkurzust tartottunk az Alföld népdalaiból. Ezen belül jómagam Nyírábrány dalaiból készültem egy válogatással dr. Papp János gyűjtéséből.