Esemény

2024-06-27 10:54:00

ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet

VII. MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI KONFERENCIA - Dr. Adamovich Ferenc Tamás: A virtuális valóság és a motion capture technika szerepe a fizikai és kognitív teljesítmény növelésében és a kreativitás fejlesztésében

Művészeti neveléssel, a művészetközvetítés intézményeivel foglalkozó kutatók éves szemléje

VII. MŰVÉSZETPEDAGÓGIAI KONFERENCIA – IMPROVIZÁCIÓ ÉS KREATIVITÁS A MŰVÉSZETI NEVELÉSBEN

Dr. Adamovich Ferenc Tamás prezentációja: 

A virtuális valóság és a motion capture technika szerepe a fizikai és kognitív teljesítmény növelésében és a kreativitás fejlesztésében


Az alapítók és társult felsőoktatási intézmények hetedik alkalommal hirdetik meg a Művészetpedagógiai Konferenciát, a művészeti neveléssel, a művészetközvetítés intézményeivel, a gyermekkultúra helyzetével foglalkozó kutatók és pedagógusok éves szemléjét.

2024. június 27-28-án az ELTE BTK Művészetközvetítő és Zenei Intézet ad otthont az eseménynek, s egyben örömmel vállalta a házigazda szerepét. A konferencia fókuszában a korszerű művészetpedagógia két meghatározó alapeleme áll: a kreativitás és az improvizáció.

A konferenciára személyek és műhelyek jelentkezését egyaránt várjuk - a jelentkezés első lépése a tervezett prezentációt vagy posztert összefoglaló absztrakt megküldése. A konferenciára a tematikus fókusszal összefüggő (lezajlott vagy a konferencia időpontjáig lezajló) empirikus, elméleti és történeti kutatások beszámolói, illetve kipróbált jógyakorlatokat, innovációkat bemutató előadásokat fogadja be a Programbizottság. Az értékelésnél prioritást élveznek azok a tervezetek, melyek a konferencia tartalmát meghatározó tematikát, a kreativitást és az improvizációt meggyőzően tartalmazzák.

A konferencián - hagyományaink szerint - kiemelkedő külföldi előadók is beszámolnak kutatásaikról. A plenáris előadásokat követően tematikus szimpóziumok és előadások követik majd egymást az ELTE Múzeum körúti patinás termeiben. A művészetpedagógia valamennyi ágának művelőit és kutatóit várjuk: zene, tánc, vizuális nevelés, dráma-színház-báb pedagógia,,múzeumi tanulás, cirkuszművészet, témaköreiben.