Tóth Tamás 2026

iparművészet és tervezőművészet

Bemutatkozás

A plakátművészet elkötelezettje vagyok.

A Magyar Képzőművészeti Egyetemen ismerkedtem meg a plakát műfajával. Már egyetemi hallgatóként ez a műfaj vonzott leginkább. Alapító tagja voltam a Posteri-csoportnak, mely egyetemi társaimból szerveződött.

Egyetemi éveim alatt kapcsolatba léptem a „DOPP-csoport”-tal és meghívtam őket az egyetemre előadásokat tartani. Ettől kezdve szakmai életutam és küldetésem egyértelműen a plakát műfajának művelése, terjesztése és méltó helyre való felemelése lett.

2009-ben a Magyar Plakát Társaság tagjai közé választottak, így lehetőségem van a kor kiemelkedő plakátművészeivel együtt alkotni. Azóta is az egyik mozgatórugója vagyok a Társaságnak, 2014-től pedig az alelnöke. Egyik főszervezője voltam 2015-ben az MPT nagy sikerű 10 éves jubileumi kiállításának, valamint 2016-ban a PosterFest, BudaPestnek. Számos nemzetközi (Brüsszel, Istanbul, Lahti, Mexikó, Mons, Novi Sad, Prága, Ukrajna, Varsó) és hazai (Békéscsaba, PosterFest) plakát biennálé résztvevője vagyok.

Dolgoztam a Soproni Petőfi Színháznak és a Forrás Színháznak. Jelenleg a Budapesti Lengyel Intézetnek készítek plakátokat.

Munkáim fellelhetők a Nemzeti Galéria és az Országos Széchenyi Könyvtár plakát tárában.

Munkáimon keresztül elénk tárul művészi hitvallásom, a plakátnak megfelelő letisztult, egyszerű és érthető vizuális nyelvem, tömör mondanivalóm. Minden jó plakátnak személyre szabott üzenete van, plakátot tervezni több, mint megfelelni a megrendelőnek. Egy jó plakátban benne van a művész véleménye, hitvallása is, amelyen keresztül hat az emberekre, a társadalomra, a korra, amelyben megszületett.

Hírek, Események