6. GlasSpring kiállítás
Csoportos üvegművészeti kiállítás, valamint az UNESCO oklevelének átadása a szakma képviselőinek
Április 26-án, a Klebelsberg Kultúrkúriában nyílt az immár hatodik alkalommal megrendezett üvegművészeti kiállítás, amely felvonultatja a kortárs magyar üvegművészek többségét, valamint válogatást mutat be az egyetemi tanulmányaikat folytató üveges hallgatók munkáiból.
De a kiállítás megnyitója egy másik fontos ceremóniának is helyt adott, mégpedig annak a kiemelten fontos eseménynek, hogy a „kézműves üvegkészítés tudása, mesterségbeli technikája és képességei” örökségelem 2023 decemberében felkerült az UNESCO szellemi kulturális örökségének reprezentatív listájára. Az öt másik európai ország közt Magyarország az oktatást állította fókuszba, hiszen a különböző szinteken megvalósuló képzési intézmények, iskolák, a mesterség hagyományait ápoló műhelyek, szimpóziumi helyszínek, múzeumok és az ezeket összefogó alapítványok évtizedek óta dolgoznak a mesterség továbbadásában valamint szerepének elterjesztésében. Az itt bemutatott oklevél másolatait vették át azon intézmények képviselői, amelyek ebben a tevékenységben jelentős szerepet vállaltak dr. Réthelyi Miklóstól, az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság elnökétől és dr. Csonka-Takács Esztertől, a Szellemi Kulturális Örökség Szakbizottságának elnökétől, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatóság vezetőjétől.
A kiállítás kurátora Koós Ágnes, aki a Kiskép Galéria tulajdonosa, évek óta dolgozik az üvegművészet szerepének kiemelésével és terjesztésével. A kiállításon több mint hatvan alkotó tárgyait tekinthetik meg a látogatók, amely tárgyak művészi szemléletük és technikai kivitelük változatosságával színes képet festenek a jelenkori magyar üvegművészetről.