A trianoni határokon kívül és belül
Miklós Péter címzetes egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasa szerkesztésében került kiadásra nemrégiben A trianoni határokon kívül és belül. Fejezetek a magyarság huszadik századi történetéből című könyv.
Miklós Péter címzetes egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia ösztöndíjasa szerkesztésében, a szegedi Bálint Sándor Szellemi Örökségéért Alapítvány gondozásában és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával jelent meg A trianoni határokon kívül és belül. Fejezetek a magyarság huszadik századi történetéből című könyv.
– Az alapítvány kiadványinak sajátossága, hogy mindig vannak határon túli munkatársai is. Ebben a kötetben Vajda Barnabás történész, a komáromi Selye János Egyetem docensének tanulmánya is olvasható, aki a dunaszerdahelyi magyar református egyházközség 1938 és 1945 közötti történetét mutatta be. Mellette számos jeles intézmény, mint az Szegedi Tudományegyetem, a Kodolányi János Egyetem, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár, vagy a Károli Gáspár Református Egyetem munkatársainak írásai is olvashatók a kötetben – részletezte Miklós Péter eszmetörténész, a könyv szerkesztője, aki tanulmányában az 1939-ben Makón megalakult Nemzeti Parasztpárt szellemi holdudvarát – kitérve Várkonyi Nándor művelődéstörténész, Tamási Áron író és Keresztury Dezső költő, esszéista parasztpárti kötődésére – vette górcső alá.
Az interjú teljes anyaga elérhető a Délmagyarország napilap honlapján: