Hír

2021-04-12 09:54:00

Pécs Kodály Központ

Cigány Zenészdinasztiák dokumentumfilm technikai előkészületek, SziRomSzimfonikus Roma Zenekar Valaha Madarak Voltunk

Valaha Madarak Voltunk

''VALAHA MADARAK VOLTUNK'' című produkcióban a teljes projektet a Gandhi Gimnázium közhasznú Nonprofit KFT szervezte és finanszírozza.                                       

 ''Csaknem kétszázan működtek közre felük nem cigány / roma származású, mégis beás, illetve lovári nyelven énekel, vagy cigány/roma táncokat ad elő''.

Fellépett a SziRom Szimfonikus Roma Zenekar, az EtnoRom együttes, a Kanizsa Csillagai tagjai, a Voisingers, a Pécsi Tudományegyetem tánckara, a Gandhi Hagyományőrző. A mű, a cigányság hasonló című eredettörténete alapján, 14 ország 14 különböző stílusú cigányzenéjére íródott, autentikus népi zenekarra, vonósokra és kórusra. A rendhagyó előadás a cigány kultúra sokszínűségét mutatja be a zene-, tánc-, színház-, ének-, film- és képzőművészet összefűzésével, az egyetemi szellemiséghez szorosan kapcsolódva. A darab zenei világa egy különleges gyűjtemény a világ különböző tájairól, élő előadásban, amely kiegészül a táncművészet változatos ágainak összefűzésével, az audiovizuális látványvilág egységével.

Pécs Kodály Központ 2017.12.19. ​

ZENE ÉS HANGSZERELÉS : EtnoRom, Jeri Nagy Béla SziRom-Szimfoniku Roma Zenekartól, Horváth Krisztián VEZÉNYELT : Horváth Krisztián MESÉLŐ: Dévényi Ildikó színművész KÖZREMŰKÖDTEK: Gandhi Hagyományőrző, EtnoRom, Kanizsa Csillagai, SziRom Szinfónikus Zenekar, VoiSinger, Szemző Angéla és zenekara, Boda Péter, Faragó Emanuela, Miroslav Krleza Horvát Iskola Tamburazenekara, PTE Táncegyüttes, Cigány Táncművészeti Egyesület, Nagyecsedi táncosok - Vazdune Cherhaja, Ábrahám Judit indiai táncművész, Pirók Zsófia és Lippai Andrea flamenco táncművészek