Gyöngykoszorú - magyar klasszikus költészet zenei köntösben
GYÖNGYKOSZORÚ- magyar klasszikus költészet zenei köntösben, Újhelyi Kinga színművész előadásában.
GYÖNGYKOSZORÚ- magyar klasszikus költészet zenei köntösben, Újhelyi Kinga színművész előadásában. A válogatás vezérelve a hit megtartó ereje, az istenkereső ember, az alapvető létkérdésekkel küzdő és a szerető-szerelmes ember problematikája az Intelmek szentencia-szerű szövegrészleteire felfűzve.
Gyöngykoszorú címmel tart koncertet Újhelyi Kinga Jászai Mari díjas színművésznő és zenekara. A formáció a magyar irodalom ismert és kevéssé ismert lírai darabjait szólaltatja meg. A koncertanyagban dalként elhangzó magyar költészeti gyöngyszemeket – mint például az Ómagyar Mária-siralmat, József Attila Óda c. versét, Pilinszky János Apokrif c. versét vagy Arany János Tetemre hívás c. balladáját- a karantén ideje alatt zenésítették meg. Az elhangzó vers-dalokat Szent István intelmei Imre herceghez című szövegemlékünk szentecia-szerű szövegrészleteibe ágyazta Újhelyi Kinga, illetve fűzte fel, mint egy gyöngykoszorút. A válogatás vezérelve a hit megtartó ereje, illetve az istenkereső ember, az alapvető létkérdésekkel küzdő és a szerető-szerelmes ember problematikája volt. Ezek a kérdések ma is ugyanúgy érdekesek, elgondolkodtatóak, kortól és történelmi környezettől függetlenül. „Hiszem és vallom, hogy a zene és a költészet erős szimbiózisban formálódó, egymást inspiráló, élő szövet. Szeretném, hogy költészetünk ne csupán olvasott vagy felolvasott formában, hanem dalban elhangzó anyagként is eljusson és megtalálja közönségét, minőségi zenei köntösben”− vallott a Gyöngykoszorú inspirációjáról a színésznő.
A dalokat Dargó Gergely hangszerelte. Az ő kiemelkedő szakmai tudása és zenei érzékenysége mellé társult Szabó Krisztián gitárművész, Albert Szilárd hegedűművész, valamint Pusker János kiváló csellista hangszeres kísérete.
A produkció a Magyar Művészeti Akadémia Ösztöndíjprogramja keretében valósult meg.