HOL LAKIK A SZERETET? – Fotókiállítás a Judafesten
HOL LAKIK A SZERETET? – Köztéri fotókiállítás a Judafesten
Hol lakik a szeretet?
A nagymama kalácsában? A péntek esti asztal körül? Egy régi pulóverben, egy családi történetben, egy ismerős udvaron? Egy mozdulatban, egy tekintetben, egy hétköznapi tárgyban, amely másnak talán semmit, nekünk viszont mindent jelent?
A Bálint Ház idei Judafest fotópályázatán arra kértük az alkotókat, hogy keressék meg a szeretet valóságos helyeit és lenyomatait: az intimitás belső zugait, az emberi kapcsolatokat, a megőrzött tárgyakat és azokat a pillanatokat, amelyekben számukra a szeretet lakik.
A beérkezett pályaművekből a Bálint Ház zsűrije választotta ki azt a 12 alkotást, amelyek most nagyméretű fotókként mutatkoznak be a Judafesten, a Klauzál téren.
A kiállítás az Európai Zsidó Kultúra Napjai (EDJC) idei, szeretethez kapcsolódó nemzetközi témájához csatlakozik, a Salom utcával közös program részeként.
Kiállító művészek:
Diósi Máté | Gombai Gellért | Gyöngy Péter | Havasi Gábor | Hubai Orsi | Igazgyöngy Alapítvány művészei | Kolozsi Bea | Kölcsey-Gyurkó Sára | Kosztolányi Bence | Márkos Tamás | Somogyvári Kata | Szász-Bányász Anna | Szöllősi Mátyás
Gyere el, nézd meg, milyen sokféle választ adhatunk ugyanarra az egyszerűnek tűnő kérdésre:
Szerinted hol lakik a szeretet?
Klauzál tér – Judafest
A kiállítás a Judafest programja alatt szabadon megtekinthető.