Mit nézzünk, mit mutassunk?
Csuzi Márton, MMA ösztöndíjas művész kutatása a demokratikus alapokon működő, közösségi programszervezés terén, mely új lehetőségekre világít rá a színházak és fesztiválok előtt a közönséggel való interakciójának bővítésében, és a program összeállítás rendszerének, közönség központú fejlesztésében.
A Csuzi Márton vezette Flying Bodies kollektíva, 2014 óta foglalkozik minifesztiválok rendezésével, alkotói műhelymunkák szervezésével, előadóművészeti kutatással. Tevékenységeikkel, elsősorban a kortárs, underground, urban szubkultúrákra, a fősodrás perifériáján alkotó művészek és kreatív szakemberek munkáira koncentrálnak. Céljuk, a kortárs előadóművészet közösségének és közönségének építése mellett, a szóban forgó szubkultúrák a művészeti élménybe való beavatása. Érdeklődésük fókuszában, a strukturális innováció áll. Üzleti modelleket és innovatív módszereket dolgoznak ki, hogy a művészet területén működő alkotók, intézmények piaci érvényesülését segítsék.
Következő fejlesztési projektjük, egy programszervezéssel kapcsolatos innováció, melynek alap gondolata, hogy interaktív módon, új közönségeket, közösségeket von be színházak, fesztiválok kortárstánc, - színház és - cirkusz programjainak kurátori tevékenységeibe. Ennek előkészületei között, az első lépés, a jelenlegi programszervezési módszerek és rendszerek megismerése, elemzése. A projekt elnyerte az IETM (International Network of Contemporary Performing Arts) támogatását, a Local Journeys for Change nevet viselő pályázatán. A nemzetközi pályázaton, a világ minden tájáról érkező több száz pályázat közül, 22 másik nyertessel együtt kaptak lehetőséget, hogy ötletüket megvalósítsák. A nyertes projektek listáját, és rövid bemutatását itt lehet megtalálni: