Tisza-tó

PET Kupa 24

Rekord számú petkalóz tisztította a Tisza-tavat.

Rekord csapatszám, rekord hulladékmennyiség

Minden eddiginél nagyobb flottával és közel 80 kenus különítménnyel rajtolt el az V. Tisza-tavi PET Kupa, hogy hulladék után kutatva evezze végig a Tiszafüred – Tiszaszőlős – Tiszaderzs – Tiszanána-Dinnyéshát közötti folyószakaszt.

A 370 fős mezőny körülbelül 20 százaléka gyermek volt, az oktatási intézmények szép számmal képviseltették magukat: általános iskola, középiskola, egyetem és egy abádszalóki, gyermekekkel foglalkozó alapítvány is volt az indulók között.

A verseny június 27-én a hajóépítéssel vette kezdetét a Tiszafüredi Morotva Kerékpáros Pihenőparkban, ahova szinte már hazajárnak a petkalózok, hiszen az eddigi 5 versenynek is ez a helyszín volt a kiindulópontja.

Az V. Tisza-tavi PET Kupán a csapatok 3 nap alatt több mint 7,5 tonna hulladéktól mentesítették a folyót, amivel bőven felülmúlták a tavalyi 6,5 tonnás mennyiséget.

A hulladék jellege változatlan, továbbra is PET-palackokból van a legtöbb, hiszen ezek a súlyuk miatt könnyen úsznak a vízen, de sok üveg, fémdoboz, fél pár papucs és kommunális hulladék is lapult az ártérben.