Bemutatkozás
Bucz Magor jelenleg a Zeneakadémia doktorandusz hallgatója és óraadó demonstrátora, a Bartók Rádió külsős szerkesztő-riportere, valamint a Térszínház igazgató-művészeti vezetője. 2019-ben diplomázott a Zeneakadémia zeneszerző mesterszakán Fekete Gyula növendékeként, majd ugyanitt folytatott zenepedagógiai tanulmányokat is. Fél évet a római Santa Cecilia Conservatorio zeneszerzés programjának résztvevője volt Riccardo Riccardi irányításával. Számos hazai és nemzetközi versenyen díjazták műveit, melyek közül kiemelkedik a CroPatria Nemzetközi Zeneszerző Verseny fődíja (2014), a Bartók Rádió Petőfi200 Zeneszerző Verseny 3. helyezése (2023), a Színház- és Filmművészeti Egyetem dalversenyének 1. díja (2015), és a Zeneakadémia Zeneszerző Verseny 1. helyezése (2019). 2018-ban megkapta a Zeneakadémia Neszlényi Andor-díját, amelyet a tanév legkiemelkedőbb zeneművéért adományoztak. A hazai koncertélet aktív résztvevője, de számos bemutatója volt már külföldön is. Színházi és filmzeneszerzőként is tevékeny, legutóbbi filmes munkája a 2021-ben bemutatott Magyar Passió volt.
Olyan klasszikus értékekre építő zeneszerzőnek vallja magát, aki nyitottan tekint az ún. komoly-, és ún. könnyűzene számos irányzatára. Hitet tesz látszólag távol eső stílusok klasszikus nézőpontú fúziója mellett, nem csupán kísérletezési szándékból, hanem azért is, mert a klasszikuszenei kultúra továbbélésének egyik biztosítékát látja benne. Úgy véli, hogy ebben a misszióban újszerű szerep juthat a klasszikus képzésben részesült, kortárs zeneszerzőknek.
Az ösztöndíjas időszak alatt oratóriumot komponál, amely Liszt Ferenc "Szent Erzsébet legendája" nyomán Szent László történetét dolgozza fel. Munkáját alapvetően három fázisra osztja: a Liszt-mű (mint etalon) tudományos igényű elemzése, a szövegkönyv összeálltása, az oratórium megírása és hangszerelése.