Adatgyűjtés a Nemessányi kópia csellóhoz
Az eredeti Nemessányi csellók felkutatása után az ösztöndíj projektjéhez szükséges méretek, adatok, fotók dokumentálása, és ezek alapján a megvalósítandó kópia hangszer fizikai és esztétikai paramétereinek meghatározása.
A Nemessányi kópia cselló elkészítésének I. szakaszában idősebb csellisták segítségét kérve, illetve magyarországi és külföldi kollegák, hangszergyűjtők , szakértők megkeresésével lehetséges utánaeredni a "magyar Stradivariként" ismert hangszerész-géniusz - Nemessányi Sámuel által készített csellóknak, amely a projekt kiindulásául szolgál.
Többhónapos nyomozás után sikerült fellelni három hangszert is, amely megnézhető, dokumentálható, sőt koncert körülmények között is meghallgatható volt a MÜPÁ-ban.
Egy cselló Magyarországon van jelenleg is, egy Németországban, és egy a tengeren túlon.
Az eredeti hangszerekről nemcsak külső méreteket, fotókat lehetett begyűjteni, hanem sikerült egy külföldi kolléga által készített belső fotókat is, amelyek egy korábbi restaurálás során készültek.
Az egybegyűjtött anyagokból lesz lehetőség a megvalósítandó kópiahangszerhez a megfelelő faanyagokat meghatározni, és beszerezni, illetve a többféle modell közül a leginkább a néhai mesterre jellemző formájú és kivitelű hangszermodellt megtervezni.