Gipszbeton workshop júliusban
Tájépítész alap és mesterszakos valamint településmérnök hallgatók bevonásával többfinkciós kerti építményt/tárolót építettünk egy 3 napos workshop keretében gipszbetonból
Az ösztöndíj program keretében ígéretet tettem a gipszbeton, mint építőanyag megismertetésére a tervező szférával, erre a legjobb mód az egyetemi oktatásban szerepeltetni.
Már a tervezésbe is bevontam a hallgatókat, hisz a feladatra mini tervpályázatot írtam ki. Így a hallgatók már a tervezés folyamán megismerkedhettek az építőanyag lehetőségeivel.
A tervpályázat győztesét a megbízokkal közösen választottuk ki, a megbízói igények és a gipszbeton lehetőségeinek kihasználása voltak a fő bírálati szempontok. A nyertes terv Hantos Ádám hallgató munkája volt a leginkább, mely a pályázat követelményeinek megfelelt.
Ezután a tervezés folytatódott a méreteket pontosítottuk néhány megbízói igényt még beintegráltunk és a műszaki, vízelveztései és egyéb részleteket megoldottuk .A kivitelezést Marodi Péter és csapata végezte úgy, hogy a hallgatók is be voltak osztva 3 órás turnusokba. Így testközelből ismerhették meg a dermesztés folyamatát, vasalhatták az elemeket és öntötték a betont. A kivitelezésre szánt 3 nap nagyon jól sikerült.
A kis kerti építémny-tároló-mászóka-napozó most szerekezetkészen várja a befejezőmunkálatokat. Ez az építmény szinte az összes létező épületszerkezetet tartalmazta kicsiben, hisz készült fal, födém, lépcső, korlát és bútor is, amolyan "állatorvosi ló" a szó pozitív értelmében.
Köszönet a hallgatóknak és főként a megbízóknak Varga-Bajkai Otíliának és Varga Gergelynek, hogy ez a projekt létrejöhetett.