Bemutatkozás
Generációk óta pedagógusok, segítő szakemberek vesznek körül. Amint megszereztem a diplomámat, tanársegéd lettem az SZTE-n. Egyetemi kurzusokat vezettem, portfóliókat opponáltam. A tanszéki munka után ügyvivő szakértő lettem az egyetem Füvészkertjében, ahol óvodásokkal, egyetemistákkal és felnőttekkel is foglalkoztam. Később egyre erősebb lett bennem az érdeklődés a pszichológia iránt. Nagy előnynek tartom, hogy felnőttként szereztem coach és mediátor képesítést, és elvégeztem a pszichológia MA tanulmányaimat. Jelenleg tanácsadói kompetenciakörben végzem pszichológusi munkám saját vállalkozásomban, valamint a Mindset Pszichológiánál. Emellett kommunikációs workshopokat, önismereti és érzelmi intelligencia fejlesztő tréningeket tartok. Több éve tanítok a Szegedi Tudományegyetemen tanárjelölteket, valamint a Károli Gáspár Református Egyetemen személyiséglélektant pszichológus hallgatóknak.
A kutatói attitűd mindvégig jelen van a pályámon. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Doktori iskolában végzem PhD-tanulmányaimat. Számos neveléstudományi és pszichológiai konferencián tartottam előadást, több tudományos közlemény szerzője vagyok. Nagyon élvezem, hogy többféle területen próbálhatom ki magam. Ezzel összhangban a folyamatos tanulást is fontosnak tartom.
Pszichológusként különösen izgalmas számomra filmeket nézni. A szórakozáson túl mindig érdekes szakmai élményt is jelent. Akár egész estés film, akár sorozat, leginkább azt figyelem, milyen a történetben megjelenő karakterek személyisége. Miért épp azt a döntést hozza? A konfliktusokra miért éppen úgy reagál? A jövőben vajon milyen lesz a viselkedése?
Ez a kíváncsiság vezetett oda, hogy a karakteralkotás és a pszichológia kapcsolatát elkezdtem alaposabban is vizsgálni. A szakirodalmakkal és a forgatókönyvírással való ismerkedésem során az a kép bontakozott ki bennem, hogy a pszichológiai ismeretek nagyban segíthetik az író munkáját. Ahogy Krigler Gábor is fogalmaz: „alaposan ismerni kell a karaktereinket – és nem utolsó sorban az emberi pszichét.”
A kutatói attitűd mindvégig jelen van a pályámon. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Doktori iskolában végzem PhD-tanulmányaimat. Számos neveléstudományi és pszichológiai konferencián tartottam előadást, több tudományos közlemény szerzője vagyok. Nagyon élvezem, hogy többféle területen próbálhatom ki magam. Ezzel összhangban a folyamatos tanulást is fontosnak tartom.
Pszichológusként különösen izgalmas számomra filmeket nézni. A szórakozáson túl mindig érdekes szakmai élményt is jelent. Akár egész estés film, akár sorozat, leginkább azt figyelem, milyen a történetben megjelenő karakterek személyisége. Miért épp azt a döntést hozza? A konfliktusokra miért éppen úgy reagál? A jövőben vajon milyen lesz a viselkedése?
Ez a kíváncsiság vezetett oda, hogy a karakteralkotás és a pszichológia kapcsolatát elkezdtem alaposabban is vizsgálni. A szakirodalmakkal és a forgatókönyvírással való ismerkedésem során az a kép bontakozott ki bennem, hogy a pszichológiai ismeretek nagyban segíthetik az író munkáját. Ahogy Krigler Gábor is fogalmaz: „alaposan ismerni kell a karaktereinket – és nem utolsó sorban az emberi pszichét.”
Hírek, Események