Bemutatkozás
Grafikus művész, formatervező, a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnázium és Technikum tanára és szakvezetője vagyok. A Budapesti Képzőművészeti Szakközépiskolában érettségiztem és az akkori Iparművészeti Egyetemen diplomáztam (mai
Moholy-Nagy László Művészeti Egyetem), ahol két diplomát szereztem. 2002-ben formatervező művész, 2003-ban művész tanári diplomát. Egyetemi éveim során lehetőségem volt a Római (ISIA) INSTITUTO SUPERIORE PER LE INDUSTRIE ARTISTICHE
főiskolán tanulni Designo, azaz formaterve-ző szakon az Erasmus program keretében. 2003-ban a „Magyar Formatervezési Díjon” a „Kulturális Örökségek Minisztériuma Különdíját” nyertem el, „Mini tintasugaras nyomtató laptophoz” című formatervemmel. 2004 szeptemberében ezzel a munkámmal és a diplomamunkámmal meghívott művészként részt vettem a Ljubljanai „B.I.O.” Nemzet-közi Design Biennálén. Ezzel párhuzamosan elkezdtem dolgozni a reklámszakmában, olyan ügyfeleknek tervezhettem különböző
ügynökségeknél, mint a Richter Gedeon, az IBM, a Dell, az Energizer, a Zwack, külön büszke vagyok arra a Dreher keyvisualra, ami olyan egyedi rajzos kifejezésrendszert adott a márkának, amihez hasonlóval azóta se találkoztam sem itthon, sem külföldön, és
amely hosszú időre megkülönböztette a márkát versenytársaitól. Másik kedvenc munkám a Barta Pincészet arculata és borcímkéi voltak. Sikerült találni egy olyan jellegzetességet, ami csak erre a pincészetre jellemző, mégpedig a szőlő sorok fura összefutása, erre építettük az arculatot. Közben belsőépítészeti terveim is megvalósultak, a Trend2 Nagyker áruházban lehetőségem volt megtervezni a Keyo divatmárka üzlethelyiségét és a Fehérvári úton egy GPS szaküzletet. 2008. Design Match 2008 Nemzetközi design kiállítás Bécs, Prága, Pozsony, Budapest vehettem részt. 2011-ben elnyertem a Moholy Nagy László Formatervezési
Ösztöndíjat „Okos-szemüveg” formatervemmel, amelyet meghívtak a 2012-es Ljubljanai Design Hónap „BIG” nemzetközi design kiállításra. 2013-ban a Leonardo Ösztöndíj keretében töltöttem két hetet a katalóniai Villafrancában az ARSENAL szakközépiskolában. 2017-ben kiállítóművészként részt vettem a Nemzeti Szalon 2017 kiállításon a Műcsarnokban. 2021-ben a Goethe Intézet megbízásából alkalmam nyílt a Miteinander. Mitgestalten. Mitnehmen programjuk keretében a német nyelvet népszerűsítő plakát workshopot tartani 11 középiskola diákjainak részvételével.
Moholy-Nagy László Művészeti Egyetem), ahol két diplomát szereztem. 2002-ben formatervező művész, 2003-ban művész tanári diplomát. Egyetemi éveim során lehetőségem volt a Római (ISIA) INSTITUTO SUPERIORE PER LE INDUSTRIE ARTISTICHE
főiskolán tanulni Designo, azaz formaterve-ző szakon az Erasmus program keretében. 2003-ban a „Magyar Formatervezési Díjon” a „Kulturális Örökségek Minisztériuma Különdíját” nyertem el, „Mini tintasugaras nyomtató laptophoz” című formatervemmel. 2004 szeptemberében ezzel a munkámmal és a diplomamunkámmal meghívott művészként részt vettem a Ljubljanai „B.I.O.” Nemzet-közi Design Biennálén. Ezzel párhuzamosan elkezdtem dolgozni a reklámszakmában, olyan ügyfeleknek tervezhettem különböző
ügynökségeknél, mint a Richter Gedeon, az IBM, a Dell, az Energizer, a Zwack, külön büszke vagyok arra a Dreher keyvisualra, ami olyan egyedi rajzos kifejezésrendszert adott a márkának, amihez hasonlóval azóta se találkoztam sem itthon, sem külföldön, és
amely hosszú időre megkülönböztette a márkát versenytársaitól. Másik kedvenc munkám a Barta Pincészet arculata és borcímkéi voltak. Sikerült találni egy olyan jellegzetességet, ami csak erre a pincészetre jellemző, mégpedig a szőlő sorok fura összefutása, erre építettük az arculatot. Közben belsőépítészeti terveim is megvalósultak, a Trend2 Nagyker áruházban lehetőségem volt megtervezni a Keyo divatmárka üzlethelyiségét és a Fehérvári úton egy GPS szaküzletet. 2008. Design Match 2008 Nemzetközi design kiállítás Bécs, Prága, Pozsony, Budapest vehettem részt. 2011-ben elnyertem a Moholy Nagy László Formatervezési
Ösztöndíjat „Okos-szemüveg” formatervemmel, amelyet meghívtak a 2012-es Ljubljanai Design Hónap „BIG” nemzetközi design kiállításra. 2013-ban a Leonardo Ösztöndíj keretében töltöttem két hetet a katalóniai Villafrancában az ARSENAL szakközépiskolában. 2017-ben kiállítóművészként részt vettem a Nemzeti Szalon 2017 kiállításon a Műcsarnokban. 2021-ben a Goethe Intézet megbízásából alkalmam nyílt a Miteinander. Mitgestalten. Mitnehmen programjuk keretében a német nyelvet népszerűsítő plakát workshopot tartani 11 középiskola diákjainak részvételével.
Iskolák
Magyar Iparművészeti Egyetem
Jelenlegi Munkahely
Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnázium és Technikum
Hírek, Események