Bemutatkozás
Bajcsi-Nagy Balázs vagyok (iparművész, ötvösművész).
2012-ben végeztem (MA) a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. Dolgoztam alkalmazottként, most már egyéni vállalkozóként működöm, és 2016-2023 között tanítottam is a szakmát a Budapesti Komplex Szc Kézművesipari technikumban, jelen tanévben pedig a Kisképző ötvös szakán oktatok.
2020 óta a Nemesfémművesek és Kapcsolódó Szakmák Országos Egyesületének elnökségi tagja vagyok. Fontosnak tartom, hogy szakmámért, és annak méltó jövőjéért felelősséget vállaljak.
2022 óta az Ötvös Mesterségtörténeti Gyűjtemény üzemeltetésében vállalok jelentős szerepet.
Az ötvösségben rejlő végtelen lehetőségek a folyamatos fejlődésre sarkalló és nem szűnő igényt jelentik számomra. Egyaránt szeretem a mesterség szobrászi oldalát, és a kötöttebb aranyművességben rejlő kihívásokat is. Nagy örömmel készítek figurális ékszereket, melyekbe rend szerint egy kis humort is igyekszem csempészni. Ezen ékszerek megtekinthetőek a https://www.bajcsinagy.com/ honlapomon (illetve a https://www.facebook.com/Bajcsinagy/ oldalon). Izgalmas eszközök, melyeket előszeretettel alkalmazok: a többsíkú plasztikai megfogalmazás, illetve a kétlépcsős érzékelés.
Bő tíz éve kísérletezek a "mokume gane" technikával, mely kísérletezésből született tárgyaimat, és megvalósult munkáimat a "mokume.hu" márkanév alatt rendszerezem. A mokume gane technikával készült ékszereim a https://www.mokume.hu/ oldalamon megtekinthetőek (illetve a https://www.facebook.com/mokume.hu/ facebook oldalon).
Pályázatom címe: Méltatlanul mellőzött állatok.
Pályázatom témája: Természettel való kapcsolatunk újragondolása.
Egyes élőlényektől viszolygunk, vagy egyenesen undorodunk. De ki dönti el, mi az ami szép, és mi az ami visszataszító? Mi hasznos, és mi haszontalan? Meggyőződésem, hogy a természet szereplői mind hasznosak. Kétéltűek, hüllők, rovarok..., őket szeretném bemutatni az ékszerművészet segítségével.