Csajka mozgásszínházi előadás
Csehov: Sirály című színművének adaptált változata egy izgalmas mozgásszínházi nyelven és összművészeti jelleggel megjelenítve
„Csajka címmel egy olyan táncszínházi produkció kerül a nyilvánosság elé, amely Csehov Sirály című színművéből inspirálódott. A prózai részeket mozgásszínházi elemekkel kívánom vegyíteni, ezáltal erősítve a klasszikus csehovi mű alapmotívumait, és a karakterek közötti viszonyrendszerek bonyolultságát. Ezzel az alkotással célom elsősorban megtalálni és kiemelni az eredeti műből erőteljesen kiolvasható írói szándék érzékenységét, mindezt megpróbálom személyes érzetekkel és gondolatokkal ötvözve a tánc nyelvén is érzékelhetővé, és érthetővé tenni a néző számára. Saját olvasói intuícióimat a mozdulatok erejével szeretném megjeleníteni, és az eleve elrendeltetett, majd’ mindegyiküket kárhozatra ítélő, egyéni sorsukat markánsan ábrázoló klasszikus csehovi mondanivalóból egy kifejezetten érzékeny és lírai hangulati világot teremteni.” (Blaskó Borbála)
Csajka, magyarul sirály. Általános érvényű, a világban felmerülő problémaköröket ecsetelő alkotás megoldatlan és megoldhatatlan gondokkal, kérdésekkel, kézzelfogható válaszok nélkül. Eldöntetlen irányokkal, antagonisztikus nézetekkel, megfejthetetlen viszonyrendszerekkel, több szálon futó kapcsolatokkal. Szeretet nélküli szeretetéhséggel.
„…az előadás szinte mondatról mondatra halad (…) néhányat kimondva, néhányat átírva, a legtöbbet azonban fizikai akciókkal kifejezve. (…) (s ezek, valamint) a tárgyhasználat képzettársításai, illetve a vizuális hatások nemcsak újfajta színházi élményt jelentenek, hanem újfajta Sirály értelmezést is, a kettő együtt pedig egy felejthetetlen színházi élményt.”
(Zuti Krisztián)