Re-Post
Megnyitotta kapuit az universitas Galéria
HELYSZÍN: PTE KPVK Campus kis aulája
CÍM: Szekszárd, Rákóczi u. 1., 7100
Működtető: PTE KPVK
galéria vezető: Varga Rita
Galéria működési koncepciója:
AZ Universitas/ U galéria megalapítását, több fontos aktivitás előzte meg,. Már ez elmúlt években rendszeresen szerveztünk kiállításokat a Galéria helyszínén és a régió különböző városaiban egyaránt. Karunkon 12 éve folyik környezetkultúra szakos hallgatók képzése, melynek képzési mátrixában fontos szerepet kap a dizájn, formatervezés, tervezés mellett a képzőművészeti alapgyakorlatok, festészet, szobrászat, fotó képzés, valamint építészeti tervezések alapjai.
A környezetkultúra szak több irányú képzést is felvonultat és olyan határátlépési lehetőségeket segít elő, ami a hallgatók számára rendkívül fontos, hogy megértsék és megtapasztalják az eltérő művészeti diszciplínákat. Az utóbbi évtizedekben a művészi határátlépések elsősorban a képzőművészet és a dizájn területén számottevők. Magyarországon a rendszerváltás óta a képzőművészetek, az irodalom, az építészet, a design és a film határai soha nem tapasztalt mértékben mosódtak el.
A Galéria küldetése:
A Galéria kiállítási programjában mindenképp azon aktivitások kapnak prioritást, amik a Kar képzéshez és aktivitásaihoz kapcsolódnak. Oktatói és hallgatói munkák prezentálása, kurátori együttműködésekkel.
A galéria kiállításai és hozzá kapcsolódó programjai, hangsúlyos szerepet kapnak a kultúrateremtésben, és a kultúraközvetítésben. Mind emelet olyan találkozási terek, találkozási pontok jöhetnek létre- amely Szekszárd városával és a régióval élő kulturális kapcsolatot ápol és szerves kulturális helyszínévé válik.
Az elkövetkező időszakban a galéria legfontosabb feladatai közé fog tartozni, hogy olyan kiállításokat és kisérőrendezvényeket hozzon létre, amelyek mértékadó értéket képviselnek, közönségteremtő erővel bírnak. A kiállítótér sokszínűsége megadja azt a lehetőséget, hogy a tradicionális, klasszikus kiállítások mellett létrejöhessenek olyan tárlatok is, amelyek egyrészt a lokalitásokra reflektálnak, másrészt hazai és nemzetközi együttműködések által transznacionális művészeti diskurzusokat indítanak el.
A programok sokszínűsége, tematikussága lehetőséget ad a közönség és közösségnevelésre; alternatív nem formális keretek között történő vizuálisnevelés-oktatásra, múzeumpedagógiai foglalkozásokra. Az edutainment-alapú művészeti neveléssel így már a fiatal generáció is részese lehet a képzőművészeti diskurzusoknak.
KIÁLLÍTÁSI PROGRAM
FÉNY/DIZÁJN TERVEZÉS kiállítás sorozat
TERVEZETT KIÁLLÍTÁSOK:
2020. október 28 -2021. augusztus 22.
1. RE POST környezetkultúra szakos hallgatók kiállítása / 2020. október 28 – november 15
2. OROSZ Klára szobrászművész Dodekakomplex / 2020. november 18 –december 4.
kurátor: VARGA Rita képzőművész, kurátor
3. DARGAY Lajos szobrászművész kiállítása / 2020. december 9- 2020. január 31.
kurátor: Dr. KRISTON VIZI József művészettörténész
4. DOBOVICZKI - HIZSNYIK /B oldal c. kiállítása / 2021. február 4.-március 7.
kurátor: Varga Rita képzőművész, kurátor
5. IMRE Péter szobrászművész kiállítása / 2021. március 18- április 18.
6. BOCZ Gabriella és SEBESTYÉN András közös kiállítása: Építészeti struktúrák- álmok és utópiák/ mikro és makro rendszerek-tervek, makettek. / 2021. április 22.- május 23., kurátor: Varga Rita
7. Határátlépések PTE KPVK környezetkultúra szakos hallgatók kiállítása / 2021. június 17- augusztus 22.