Esemény

2022-04-19 17:00:00

Írók Boltja (1061 Budapest, Andrássy út 45.)

A Műhely folyóirat GYŐR – EGY VÁROS LELKE című tematikus számának bemutatója az Írók Boltjában

Bemutató

A Műhely folyóirat

tisztelettel hívja Önt, családját, barátait

2022. április 19-én, kedden 17 órára

a budapesti Írók Boltjába

(1061 Budapest, Andrássy út 45.)

A Műhely folyóirat
GYŐR – EGY VÁROS LELKE

című tematikus számának

(és egyéb lapszámainak 2021-ből és 2022-ből)

bemutatójára

A beszélgetés résztvevői:

Pusztai Ilona, dr. Horváth József, Villányi G. András,

Farkas Gergő Tamás, Mészáros Urbán Szabó Gábor

Az est házigazdája:

Dr. Horváth Nóra

főszerkesztő

A Műhely a helyszínen megvásárolható!
www.gyorimuhely.hu

https://hu-hu.facebook.com/muhely.folyoirat/

https://www.facebook.com/events/696268655127095

Pusztai Ilona: tanulmányait a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán és az ELTE Bölcsészettudományi Karán végezte, ahol szerb irodalomtörténetből doktorált. Pár éve kezdett el foglalkozni Isidora Sekulićtyal. A Pisma iz Norveške (Norvégiai levelek) magyar fordítása hamarosan megjelenik a vajdasági Fórum Kiadónál. Jelenleg az írónő egyetlen regényének, a Đakon Bogorodičine ckrve (A Szűzanya templom diakónusa) fordításán dolgozik. Publikációi (tanulmányok, könyvkritikák, fordítások) jelentek meg a Műhely, HÍD, Barátság, Tudomány, Magyar Tudomány és az Irodalmi Jelen folyóiratokban.

Dr. Horváth József (Mosonmagyaróvár, 1957): történész, könyvtáros, a győri Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér igazgatóhelyettese. Fő kutatási területe a kora-újkor társadalom- és művelődéstörténete. Számos tanulmányában foglalkozott Győr e korszakbeli történetével; ez irányú kutatási eredményeit a Győr lakóinak mindennapi élete a 17. században című kötetében (Győr, 2017) foglalta össze. Több időszaki kiadvány szerkesztésében működött közre hosszabb-rövidebb ideig; 1992 és 2019 között a Műhely egyik szerkesztője volt. A jelenleg készülő, öt kötetesre tervezett Győr városmonográfia sorozatszerkesztője.

Villányi G. András (Budapest, 1958): költő-író és műfordító, japanológus. 1984-ben végzett angol szakon az ELTE-n, ezután öt éven át japán egyetemeken, majd Oxfordban tanult és kutatott a középkori japán irodalom és vallástörténet összefüggései területén. MA-tézise témája a Kóbe Egyetemen a középkori szerzetesköltő, Szaigjó költeményeiben manifesztált ezoterikus buddhista elmélet. Utolsó könyvében – Tükröződések, Scolar Kiadó, 2011 – hetvenöt általa válogatott és fordított Szaigjó-vakával saját prózáját, verseit szerkesztette dialógusba.

Farkas Gergő Tamás (1989, Szeged): tervezőgrafikus művész. 2015-ben tervezőgrafikus művész, 2016-ban képzőművész-tanár MA diplomát szerzett a budapesti Képzőművészeti Egyetemen.

Mészáros Urbán Szabó Gábor (Győr, 1978): író. Novellái, elbeszélései, kritikái megjelentek a Drót, a Szőrös kő, az Irodalmi jelen, a PRAE, a Vár Ucca Műhely, a Sikoly, a Napút, a Pannon Tükör, a Műhely, a Kortárs, az Új Forrás folyóiratokban, a Spanyolnátha, a Litera.hu és az Ambroozia irodalmi portálokon. Könyvei: Nemmozgó (2009), Bábelgép (2012), Orom (2014), A győri regény (2020).

Dr. Horváth Nóra (Győr, 1978): filozófus, művészeti író. A Győri Széchenyi István Egyetem egyetemi docense. 2016-tól a Műhely szerkesztője, 2019-től főszerkesztő-helyettese, 2020-tól főszerkesztője. Főbb kutatási területei: az esztétikai életvitel filozófiai megközelítései; létezésesztétika; George Santayana életműve; amerikai esztéticizmus; pragmatista esztétika; Frenák Pál életművének filozófiai megközelítése. A magyar és idegennyelvű publikációk listája elérhető az MTMT adatbázisban. Önálló kötetei: A szépség szeretői – George Santayana és kortársai (2018 GlobeEdit, 2019 JatePress); Frenák Pál Abécédaire-je -  Átjárások a filozófia és FrenÁk organikus mozgásnyelve között / L’Abécédaire of Pál Frenák – Transverses Between Philosophy and the Organic Movement Language of FrenÁk (2022 Kortárs Táncért és Jelelő Színházért Alapítvány).

https://hu-hu.facebook.com/muhely.folyoirat/

https://www.facebook.com/events/696268655127095