Az első budapesti táncház
Az első budapesti táncház
49 évvel ezelőtt ezen a napon került megrendezésre az első budapesti táncház, melyet Martin György szakmai útmutatásával Lelkes Lajos, Foltin Jolán, Stoller Antal, Novák Ferenc és Timár Sándor szervezett; a népzenei kíséretet Sebő Ferenc, Halmos Béla és Éri Péter szolgáltatta.
Az első alkalommal még csak négy fővárosi táncegyüttes (Bartók Béla, Vadrózsák, Vasas, Bihari János) és meghívott vendégeik vettek részt a zártkörű eseményen.
Később, kisebb szakmai vita után, a Bartók együttes úgy döntött, hogy megnyitja kapuit az érdeklődők előtt és a következő év tavaszától már mindenki által látogatható, rendszeres táncházak indultak, élő zenével és tánctanítással, először csak a fővárosban, majd rendre az ország más nagyvárosaiban is.
A kezdeményezés pár éven belül átlépte az ország határait, fiatalok százezrei csatlakoztak a mozgalomhoz, és az azóta eltelt közel 50 év alatt rendszeressé váltak a táncházak nem csak a környező országokban, hanem Európa számos városában és a világ minden kontinensén.
Az eredeti bejegyzés megtalálható: itt.