Esemény

2022-11-21 19:00:00

Zeneakadémia, Solti terem

Balog Alexandra zongorestje

Sok szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2022. november 21-én 19 órakor a Zeneakadémia Solti termébe, Balog Alexandra zongoraművésznő hangversenyére!

Robert Schumann így méltatta Schubertet a Neue Zeitschrift für Musik című folyóiratában: "Schubert utolsó művei, a Szonáták, kiválóak és figyelemre méltóak. [...] Mintha sohasem találnák végüket, sohasem lennének híján a folytatásnak, oldalról-oldalra hullámoznak, mindig zeneiek és lírikusak, teli vannak dallal, olykor-olykor heves kitörésekkel megszakítva, amelyek hamarosan újra lecsillapodnak…’

Koncertműsor

Chopin: a-moll mazurka Op. 17 No. 4 

Franz Schubert: f-moll impromptu Op. 142 No. 1 D. 935 

Chopin: g-moll mazurka Op. 24 No. 1 

Franz Schubert: Asz-dúr impromptu Op. 90 No. 4 D. 899 

Chopin: h-moll mazurka Op. 33 No. 4 

Franz Schubert: f-moll impromptu Op. 142 No. 4 D. 935 

SZÜNET

Schubert: B-dúr szonáta D. 960

Balog Alexandra bemutatása

Nyitottság, érzékenység, tudatosság – ez határozza meg Balog Alexandra sokoldalú működését. A fiatal zongoraművésznő klasszikus zene iránti szeretete a kezdetektől szorosan összekapcsolódik azzal a vágyával, hogy művészetén keresztül ezt a zeneszeretetet elérhetővé is tegye minél többek számára. 

Balog Alexandra 2019-ben kitüntetéssel diplomázott a londoni Royal Academy of Music növendékeként, 2021-től a grazi Kunst Universität hallgatójaként folytat posztgraduális tanul- mányokat. Versenyeredményei közül kiemelkedik a 2017-es a grazi Nemzetközi Bartók Béla Zon- goraversenyen aratott győzelme. 

Múltbeli tanárai Kőrösiné Belák Erzsébet, Fejérvári Zoltán, Ian Fountain, jelenlegi pedig Markus Schirmer. Mentorai között tudhatja Klukon Edit zongoraművésznőt és Balázs János Kossuth díjas zongoraművészt, aki a Talentum Hungarikum ösztöndíjprogramban volt Alexandra mentora. Legfrissebb eredményei a 2022 áprilisában elnyert 1. díj, melyet a Franz Liszt Centre International Piano Competition spanyol zenei versenyen szerzett, valamint az MMA három éves alkotói ösztöndíja, melyben Alexandra szeptembertől részesül. 

Magyarország jelentős helyszínei mellett (MüPa, Zeneakadémia, BMC, MTVA, Bartók Emlékház) Európa számos városában lép fel: a londoni Royal Academy of Musicon-on, a moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban, a brüsszeli La Chapelle-ben, a bécsi Mozart-ház-ban és a Musik- theater-ben, emellett olyan városokban, mint Berlin, Graz, Luxembourg, Bristol, Párizs. 

Kína számos városában koncertezik és ad mesterkurzusokat. 2020-ban az amerikai-kínai Bard Col- lege program egyik kiemelkedő művészének választották, és európai partnerként a projekt egyik művészeti vezetője lett. Alexandra Berecz Mihály partnereként jelenleg az Altalena művészeti vezetője. Munkássága nyomán az Altalena partnerei között tudhatja a londoni Royal Academy of Music-ot, a londoni és a bécsi Magyar Kulturális Központot, a Jeunesse Classical-t, a Papageno-t, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet és a Bartók Rádiót