Előadást tartottam a Kodály Intézet karnagyok számára szervezett továbbképzésén
A magyar néptánc történeti rétegei és dialektusai címmel tartottam előadást a Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet felkérésére karnagyok számára szervezett 120 órás továbbképzés keretében a Zeneakadémián.
Nemes László Norbert, a kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet igazgatója felkért, hogy kórusokat vezető karnagyok számára szervezett 120 órás továbbképzésük keretében a magyar néptáncról tartsak előadást, illetve gyakorlati foglalkozást.
Az eseményre április 5-én pénteken került sor a Zeneakadémia Liszt Ferenc téri épületében. Előadásom célja az volt, hogy általános áttekintést adjak a magyar néptánc és a hozzá kapcsolódó hangszeres népzene helyéről az európai és a magyar művelődéstörténetben, illetve vázltosan ismertessem a magyar néptánc történeti rétegeit és dialektusait. Előadásomat számos rövid archív filmfelvétellel illusztráltam. A kb. 90 perces előadást kb. 30 perces gyakorlati foglalkozás követte, amelynek keretében somogyi ugrós, lassú és friss csárdás tanulásán keresztül a gyakorlatban is megtapasztalhattak valamit a résztvevők az elméleti előadás tartalmából.
A kiváló hangulatú közös táncolás után sok kérdést kaptam, ami jelezte számomra, hogy sikerült felkeltenem a résztvevők érdeklődését a téma iránt.