Esemény

2022-08-22 11:36:00

Kalocsa, Schöffer Múzeum

KALOCSA ART CAMP FÉNY/ SZÍN/ DIZÁJN a PTE KPVK környezetkultúra szak  alkotótelepe

KALOCSA ART CAMP FÉNY/ SZÍN/ DIZÁJN a PTE KPVK környezetkultúra szak  alkotótelepe

KALOCSA ART CAMP FÉNY/ SZÍN/ DIZÁJN a PTE KPVK környezetkultúra szak  alkotótelepe

Kurátor: Varga Rita képzőművész

WORKSHOPOK:

1. SZTOJÁNOVITS Andrea fényművész workshopja: Audiovizuális- és fényinstallációk tervezése workshop https://andreasztojanovits.com/ 

A progresszív audiovizuális művészet a hagyományos audiovizuális technológiák módszereiből és eszközeiből építkezik, felhasználja a klasszikus- valamint kortárs kép és zene eredményeit, követi a napról-napra változó technológiákat és eljárásokat. A workshop egyik fő küldetése, hogy a résztvevők kiigazodjanak a változó technológia – azon belül a valós idejű vizuális szoftverek és hardverek valamint érzékelők és egyéb technológiák – világában, részt tudjanak venni mind elméleti mind gyakorlati szinten ezen technológiák diskurzusában.

Érintett témák: I. FREKVENCIA / KÉP ÉS HANG •Vizuális és auditív ingerek mechanizmusa •A hang és kép természete

II. AUDIOVIZUÁLIS TECHNOLÓGIÁK •Technológiai átalakulás a fényorgonától a digitális rendszerekig / A hangkép történeti áttekintése •Audiovizuális/fényinstallációk tervezése III. MŰVÉSZET ÉS TECHNOLÓGIA •Vizuális improvizáció a gyakorlatban / valós idejűség •Generative vjing / személyre szabott rendszerek •A vászontól a geometrikus orgonáig / az improvizatív vizualitás kiterjesztése •Vezérlési protokolok

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10220477869208850&type=3

2. OROSZ Klára szobrászművész workshopja:

Moduláris és funkcionális plasztikák tervezése, modellezése és beton workshop A plasztikai alapfogalmak - arány, lépték, anyaghasználat, tér és forma kapcsolata, forma és szerkezet - összefüggéseinek kutatására épülő ismeretek elsajátításával és azok gyakorlatban történő alkalmazásával foglalkozunk, továbbá változatos struktúrájú és szerkezetű formák leképezésével, valamint különböző térbeli konstrukciók, plasztikák modellezésével szerzünk plasztika és design területéről átfogó ismereteket. A feladatok elsősorban a tervezési folyamatokra, modellezésre és a különböző anyagok és szobrászati alaptechnikák megismerésére helyezik a hangsúlyt. A modularitás fogalmának, szerepének és gyakorlati alkalmazásának tanulmányozását követően a modularitás mint lehetséges konstrukciós minta, rendező elvet vizsgáljuk a természeti formáknál és a design, formatervezés területén található konkrét gyakorlatban megtalálható példákon keresztül. Feladatok közt szerepel a térbeli (egy vagy többféle) modulelem ismétlődésével, sorolásával, oldalak vagy élek mentén történő egymáshoz kapcsolódásával létrehozott strukturális, térgeometriai rendszerek és modell léptékű konstrukciók kialakítása (előzetes vázlatok, szabadkézi rajzok vagy digitális 3D-s modellek segítségével) és a tervezést követően lehetőség lesz különböző új anyagfajták mint pl. a beton öntési technika megismerésére is és azok gyakorlatban történő alkalmazására. Kipróbálható a moduláris funkcionális plasztikák mint pl. ülőbútor, polcrendszer, hordható ékszer, stb. tervezése és modell szintű kivitelezése, amely a konkrét funkció meghatározással tovább fejleszti a modularitásról elsajátított formaképzési és gyakorlati ismereteket, mind a szobrászat, mind a design területén egyaránt. A workshopon a betonöntés kisléptékű, egyedi alkalmazásának lehetőségeit járjuk körül, a gyakorlati munka során a résztvevőknek alkalmuk adódik kipróbálni kísérleti, plasztikus tárgyak öntését. Célunk megismerni az anyag sajátosságait, felhasználásának változatos lehetőségeit. Amelyhez kiindulási alapként tanulmányozzuk a különböző beton funkcionális tárgyak formaalkotó szerepét, a design és építészeti alkalmazások területéről egyaránt és ismereteket szerzünk a beton felhasználásának fajtáiról, az anyag és a kívánt funkció egymásra találásának különböző módjairól. A workshopon elsősorban a tervezési folyamatokra, modellezésre és a különböző anyagok és szobrászati alaptechnikák megismerésére helyezzük a hangsúlyt, de a forma és anyagkísérletek mellett lehetőség van egyéni kis léptékű modellek, tervek és plasztikák anyagban történő megvalósítására is.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10220522580446603&type=3

3. VARGA Rita festőművész workshopja: Geometria és szerialítás a festészetben A geometria, nyitott struktúrák alkalmazása ,minta tervezés, szerialaitás alapfogalmának kutatása. Előzmények: Victor Vasarely művészete, és Nicolas Schöffer festészetének tanulmányozása. Nyitott és zárt geometrikus kompozíciók készítése, eltérő méretben, papírra és vászonra Vasarely és Schöffer művészete által inspirált inspirált irányzatok és művész csoportok bemutatása. Schöffer tanítványa és munkatársa Dargay Lajos szobrászművész, akinek a műtermébe is el fogunk majd látogatni. Dargaynak nagy szerepe van a kalocsai Schöffer életmű gondozásában és működtetésében is.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10220477869208850&type=3