…ne felejtkezzél el szegény magyarokról!
Ünnepi hangverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulóján
A magyar történelem lapjai bővelkednek olyan eseményekben, melyek a nemzet életét jelentősen befolyásolták, s az idők során a nemzeti önazonosság és hagyománytisztelet szerves részévé váltak. Az 1956-os forradalom és szabadságharc történései, eszméi és tapasztalatai az egész magyar társadalom életét, gondolkodását formálták, és maga a forradalom a nemzeti mitológia részévé vált.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója napján megrendezésre kerülő hangversenyen, magyar mesterek kórusmuzsikája is felcsendül.
Esterházy Pál galántai herceg ”Mennyei harmóniája”. Műsoron a Harmonia Caelestis kantáta gyűjtemény, a magyar barokk zenetörténeti jelentőségű alkotásának számos darabja.
A forradalom napja előtt 145 évvel és egy nappal, 1811. október 22-én született világpolgár és abbé, Liszt Ferenc személyisége és szakrális művészete.
A szózat és a XIX. századig Magyarország néphimnuszaként számon tartott Boldogasszony Anyánk egy-egy remek feldolgozása Bárdos Lajos és Harmat Artúr tollából.
Az Amor Sanctus - Szent Szeretet Könyve Babits Mihály magyar fordításában és Lehotka Gábor megzenésítésében.
A reneszánsz, kora barokk teoretikus és komponista Michael Praetorius, és az amszterdami Öregtemplom zenepedagógusának és orgonistájának, Jan Pieterszoon Sweelinck halálának 400. évfordulója.
Közreműködik:
Szent Korona Kórus
Híves Boglárka - szoprán
Híves Mária - szoprán
Gedai Ágoston - orgona
Vezényel: Molnár Ottó
2021. október 23. - Brünn/Csehország, Szent Mihály templom, 15:30