Erre az előadásra sokáig emlékezni fognak azok is, akik sosem rajongtak túlságosan a népzenéért vagy a néptáncért. Korpás Éva Szívharang című koncertszínházi előadását csütörtökön mutatták be telt ház előtt a Komáromi Jókai Színházban.
A 2020-ban megjelent lemezre épülő zenei élményen túl fontos szerepet kapnak a produkcióban az egyéb művészeti ágak is. A zene, az irodalom, a tánc, a bábszínházi elemek varázslatos, szerves egységgé állnak össze a színpadon.
„Régóta szerettem volna egy kicsit más formába önteni a koncertjeimet, de eddig talán nem volt elég bátorságom ahhoz, hogy meglépjem ezt. Most viszont mertem nagyot álmodni, részben a körülöttem lévő, rendkívül kreatív és inspiráló zenésztársak – Csernók Klára, Takács Ádám, Papp Endre, Kuti Sándor, Hanusz Zoltán – biztatására. És természetesen a fiatal énekes lányok – Czajlik Boglárka, Janovszki Csenge, Korpás Réka, Lakatos Lili, Szabó Júlia, Zsoldos Viktória – is mindig energiabombaként hatnak rám” – nyilatkozta Korpás Éva a Napunknak.
A koncertszínházi produkció rendezője Gergely Rozália. A zenei világot kiegészítő absztrakt, plasztik-hatású látvány Horváth Márk kreativitását dicséri. Közreműködtek továbbá Bánky Sára és György Zoltán Dávid bábszínészek, valamint Paput Júlia, Tókos Attila, a Magyar Nemzeti Néptánceggyüttes táncosai és ifjabb Zsuráfszky Zoltán, aki pedig a Magyar Állami Népi Együttes tagja.
A modern, „eldobható”, „műanyag” világot jelképező bábelőadás és a kortárs tánckoreográfia izgalmas kontrasztot képez a színpadon az autentikus népzenével. A versben, táncban, zenében és bábok által elmesélt történt középpontjában a Nő áll, aki hol a magasban szárnyal, hol összeomlik, de valahogy mindig, minden csalódás, padlóra kerülés után sikerül újra felállnia, tükörbe néznie és mosolyognia.
A szerelem és az emberi kapcsolatok különböző állapotait, stációit hol humorosan-pajzánul, hol szenvedélyesen, hol drámai módon bemutató, a koncertet nem kísérő, hanem annak szerves részét képező tánc- és bábelőadás garantálja, hogy a produkció mély nyomot hagy azokban is, akiknek a folklór nem éppen a kedvenc műfajuk. (kk)