Táncprodukcióval és tánc tematikájú kiállítással is találkozhattak a Széchenyi István Egyetem hallgatói a Tudományos és Diákköri Konferencia napján
A TDK-nap keretében, november 23-án, az egyetemisták tehetséges középiskolások alkotásaival és produkcióival ismerkedhettek.
Tudomáyn és művészet - a Széchenyi István Egyetemen évek óta nagy hagyománya van e két terület együttes szereplésének a helyi TDK-konferenciákon, melyek akár a TMDK nevet is viselhetnék, a művészet kiemeléseképpen. A Művészeti Kar diákjai rendszeresen koncertekkel szórakoztatják a tudományos konferencia résztvevőit, emellett pedig saját magukat is megméretik az előadóművészeti kategóriákban. Az idei évben a tánc is nagy hangsúlyt kapott a programsorozatban. A nyitórendezvényen Kara Zsuzsanna táncművész mutatta be a SZE és a Táncművészeti Egyetem együttműködésében létrehozott táncművészeti képzést ( a győri egyetemen az MTE kihelyezett képzéseit lehet látogatni), kísérőprogramként pedig egy Tánc című tematikus kiállítást tekinthettek meg az érdeklődők. A kiállítás szervezője a győri Műhely folyóirat és a Győri Tánc- és Képzőművészeti Szakközép volt.
Helyszín: a Széchenyi István Egyetem Új Tudástér aulája (9026 Győr, Egyetem tér 1.)
A kiállítást megnyitotta: Pápai Miklós képzőművész
A vendégeket köszöntötte: Dr. Horváth Nóra egyetemi docens, a
Művészeti Szakkollégium programigazgatója és a Műhely főszerkesztője
Közreműködtek: a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola 12. évfolyamos, modern-kortárs tánc szakos diákjai, Cseri Jázmin, Nagy- Gellai Fanni és Nagy Luca Jázmin
A program a Műhely NTP-TSZM-22-es pályázati projektje („Műhelymunka Irodalmi és Művészeti Tehetséggondozó Workshopsorozat”) keretében valósult meg.