Esemény

2020-03-28 11:00:00

Műcsarnok, Budapest

Virtuálisan megnyílt a Szabadjáték / II. Képzőművészeti Nemzeti Szalon kiállítás

A Szabadjáték / II. Képzőművészeti Nemzeti Szalon kiállításon mintegy 200 alkotó friss, az utóbbi öt évben készült munkáit – festményeket, szobrokat, grafikákat, videóműveket és installációs alkotásokat – láthatunk a Műcsarnok termeiben, többek között a Physis című plasztikámat.

A kiállítást virtuálisan be lehet járni, ezen az oldalon megtalálható a bejárat:

http://www.mucsarnok.hu/kiallitasok/kiallitasok.php?mid=XETXuN9H14KmrMP3spqfiv

   
 
 
  Szabadjáték / II. Képzőművészeti Nemzeti Szalon március 28-ára tervezett megnyitója helyett online jelentkezünk: szombaton 11 órakor Szegő György DLA, a Műcsarnok művészeti igazgatója köszöntőjét és Szurcsik József kurátor megnyitóbeszédét itt osztjuk meg Önökkel.

A kiállítást hamarosan virtuálisan be tudják járni.

Arra kérjük a résztvevő művészeket, hogy a fenti online csatornákat osszák meg ismerőseikkel.

A következő hetekben is a legsokszínűbb virtuális módokon jelentkezünk.
Kövesse közösségi média oldalainkat: FacebookInstagram, művészeti publicisztikák a mucsarnok.blog.hu-n!
 
 
 
 
 
 
 
Amennyiben nem szeretne több levelet kapni tőlünk,
ide kattintva leiratkozhat.
 
Műcsarnok fejléc
 
Műcsarnok
a Magyar Művészeti Akadémia intézménye
1146 Budapest, Dózsa György út 37.
 
 

A kiállítás jelenleg virtuálisan járható be, a belépéshez kérjük kattintson ide!

Szabadjáték / II. Képzőművészeti Nemzeti Szalon kiállításon mintegy 200 alkotó friss, az utóbbi öt évben készült munkáit – festményeket, szobrokat, grafikákat, videóműveket és installációs alkotásokat – láthatunk a Műcsarnok termeiben. 

A tárlat jól tükrözi napjaink összetett, az uralkodó stílusirányzatoktól elszakadó jelenségeit, a különböző alkotói attitűdök, felfogások, sokoldalú művészi megnyilvánulások egymás mellett élő, gazdag világát. A szakemberek és a közönség számára is izgalmas esemény felfedezni a művek sokszínűsége között kirajzolódó tendenciákat és eltéréseket.

A monumentális, robusztus szobroktól a filigrán, könnyed grafikákig, a letisztult geometrikus absztrakciótól a humorral átitatott műveken át a barokkos telítettségű figurális kompozíciókig terjedő széles palettán valamennyien rátalálhatunk a minket megérintő művekre.

A klasszikus anyagokkal és képzőművészeti technikákkal készült alkotások mellett a jellemzően kortárs eszközök és alkotói eljárások, s a mai ember számára elérhető matériák –ez esetben műtárggyá formált anyagként – is szerepelnek a tárlaton. Nem ritka a konceptuális indíttatású, de a nagy művészeti hagyományokat követő, többek között az ábrázoló jellegű alkotás sem. Virtuóz módon megalkotott, realisztikus formanyelvű, bravúros művek és erős gesztusokkal készített, drámai hatású, nagyszabású nonfiguratív alkotások is láthatók a válogatásban. 

A Műcsarnok tereit a festmények és grafikák mellett különös intenzitással veszik birtokba a plasztikai művek, szobrok és a térben megnyilvánuló, kifejezetten izgalmas installációk. Láthatunk műveket, melyek ágakból épültek össze műtárggyá, másokban az alumínium, az acél, a bronz és textil, különféle fa, műanyag, sár, gumi, kerámia, csont, üveg, víz, különböző fajtájú kövek és kompozit anyagok is megjelennek. 

Szabadjáték mint tematika vagy hívószó pontosan kifejezi a tárlat alapvető lényegét. Mindemellett nincsenek tabuk és prekoncepciók, nincsenek elvárások és diktátumok – csak művészet és szabad játék. A célunk annak bemutatása, milyenek is vagyunk, azaz milyen a jelenkori művészet, ami éppen ezekben az években születik Magyarországon. 

Kurátorok: Szurcsik József, Kondor-Szilágyi Mária