Hír

2022-04-20 12:23:00

London

40 év után újra magyar építészet az Architectural Reviewban

1981 óta először jelent meg magyar építészek által tervezett projektet bemutató cikk a nemzetközi építészeti diskurzus meghatározó kiadványa, a The Architectural Review hasábjain.

The Architecture Review 1981/2-es számában jelent meg Jonathan Glancey cikke Makovecz Imre építészertéről. Ez volt a pillanat volt az utolsó, amikor magyar építészekről szerkesztői anyagban számolt be a világ egyik legfontosabb építészeti lapja. Pontosan 41 évvel később az The Architectural Review 2022/2-es száma a Paradigma Ariadné által tervezett Sándorfalvi Bivalyos Tanösvényt is bemutatja Kovács Dániel szövegével. 

A The Architectural Review 1896-es alapítása óta nemzetközi építészeti hivatkozási pont, bár a mai, világszinten is jelentős pozícióját a 50-es évek óta érte el. A lap profilja az épített környezet legkülönbözőbb formáira koncentrál együttesen bemutatva az építészet, tájépítészet, belsőépítészet és várostervezés eredményeit. A lap ugyan csak 14.000 példányban jelenik meg, de több mint 100 országba jut el terjesztői hálózata által. A lap fontos pozíciót tölt be a nemzetközi építészszakma és építészeti akadémia berkein belül köszönhetően a mindig újszerű és gyakran provokatív építészetet előnyben részesítő szerkesztői elveinek, amely a gyakorlatra és az elméletre is egyenlő módon koncentrál. A lapot jelenleg Manon Mollard szerkeszti.

A jelenlegi szám az állatok tematikája köré szerveződik és azt járja körül, hogy milyen módokon határoljuk el magunkat az állatok világától akár farmok, istállók, álltakertek, kutyaiskolák, kerítések segítségével. A lapban bemutatott építészeti projektek, magas színvonalon megvalósult példák arra, hogy a fenti problémakörrel összefüggésben miként válik élvezeti kérdéssé, tudásátadási módszerré a lehatárolás.

A számról további információ itt található: https://www.architectural-review.com/magazines/ar-february-2022-animals?fbclid=IwAR2Jo4hp8eLvM43ueamkBdet01m4gGR_Aeqw-LGalCKVN9GgRUmknvNIrYM