Csóka Attila Róbert a Kürtakadémia Hatszemszög eseményén beszélgetett Soóki-Tóth Gábor városfejlesztési, ingatlangazdasági szakértővel és Keller Márkus szocialista lakhatást kutató történésszel
Három nézőpont, három világkép. A Ludwig Múzeum és a KÜRT Akadémia közös programsorozata arra tett kísérletet, hogy egy-egy kiállítás központi témáját hatszemszögből világítsák meg. Vajon mik a különbözőségek a tudomány, a művészet és a gazdaság szereplőinek hozzáállásában?
A szocmodern építészet vitatott, de jelentős örökséget hagyott ránk Budapesten, akárcsak a szocialista lakáspolitika is. De vajon hogyan tudjuk jól használni ezeket a vegyes érzéseket kiváltó épületeket és lakhatási elképzeléseket? Lehetséges a közelmúlt építészeti örökségét fenntartható módon megőrizni, „újrahasznosítani”? Egyáltalán, meg kell-e őrizni ezt az örökséget? Milyen konstruktív vitát eredményezhet, ha ütköztetjük a kulturális örökség, a gazdasági racionalitás és a fenntarthatóság szempontjait?
A Kürt Akadémia decemberi eseményen Csóka Attila Róbert építész, Soóki-Tóth Gábor városfejlesztési, ingatlangazdasági szakértő valamint Keller Márkus szocialista lakhatást kutató történész arról is beszélgetett, hogy mennyiben különbözik az építész, a gazdasági szakember és a történész megközelítése, ha szocmodern épületekről és lakhatási kérdésekről van szó.
Forrás: https://kurtakademia.hu/esemenyek/hatszemszog-epitsunk-a-multra/