Esemény

2023-06-14 09:00:00

Budapest

Művészettel nevelés, művészetre nevelés

Idén hatodik alkalommal rendezik meg a Művészetpedagógiai Konferenciát, melybe először kapcsolódik be főszervezőként a Magyar Képzőművészeti Egyetem. Az eseményre több száz friss szakmai inspirációra vágyó művész, pedagógus és kutató érkezik a világ számos pontjáról.

A 6. Művészetpedagógiai Konferencia lehetőséget teremt a művészettel nevelés, tanítás és gyógyítás legfrisebb hazai és nemzetközi oktatási programjainak, kutatási eredményeinek bemutatására, megismerésére. A konferecia idén igen sokrétű: a háromnapos nemzetközi programsorozaton a dráma-, tánc- és zenepedagógia, a vizuális nevelés, a gyermek- és ifjúsági kultúra területein dolgozó művészek, pedagógusok és kutatók osztják meg tapasztalataikat.

Az eseménysorozat június 14-én a Képzőművészeti Egyetemen veszi kezdetét, a nagyszabású megnyitón adják át az Egyetem által frissen alapított Szabados Árpád senior
művészetpedagógiai díjat. A 6. Művészetpedagógiai Konferencia nyitónapján a Képzőművészeti Egyetem alkotói workshopokkal, művészeti bemutatókkal, kiállításokkal, épület- és műhelybejárásokkal várja a résztvevőket. A programsorozat június 15-én és 16-án a Vigadóban tudományos plenáris- és szekcióelőadásokkal folytatódik, a két nap alatt mintegy száz hazai és külföldi szakember osztja meg eredményeit, tapasztalatait.

“Az idei konferencia nemcsak a szakmai, hanem a társadalmi hasznosság szempontjából is rendkívül fontos, hiszen az előadásokon a művészettel nevelés és a művészetre nevelés kimagasló szakemberei – a művészetpedagógiai kutatások mellett – mutatják be a művészet és a társadalom kölcsönhatásainak lehetséges hazai és külföldi reflexióit. A mai világban óriási jelentőséggel bír, hogy az előadók a művészeti nevelés társadalmi jelentőségére alapozva építenek hidat a művészeti ágak, az országok, a szakemberek, az intézmények között” – fogalmazott Simon Tünde, a 6. Művészetpedagógiai Konferencia elnöke, a MKE Tanárképző tanszékének docense.

A 6. Művészetpedagógiai Konferencia programjában jeles nemzetközi előadók is szerepelnek: többek között Prof. Dr. Emiel Heijnen, az Amszterdami Művészeti Akadémia
Vizuális Nevelési Tanszékének egyetemi tanára, Hilda Wengrower DMT, Psy.D., az Izraeli Művészetterápiás Egyesület társelnöke, az Ono-School for Society and Arts tanára, valamint Ileana Pintilie, művészetkritikus, történész, kurátor, a Temesvári Nyugati Egyetem Bölcsészettudományi Karának professzora.